15. októbra 2016

Pobrezová je naďalej bez straty bodu, Tatran Prešov zdolal Ružomberok

Na snímke vpravo hráč Trnavy Oliver Janso a hráč Podbrezovej Miroslav Viazanko v zápase 12. kola jesennej časti Fortuna ligy medzi FC Spartak Trnava - ŽP Šport Podbrezová v Trnave v sobotu 15. októbra 2016. Foto: TASR/Lukáš Grinaj
Trnava 15. októbra (TASR) - Značne oslabení Trnavčania sa proti prekvapeniu jesene snažili od začiatku získať územnú prevahu, no sebavedomí hostia ich do 16-ky a k zakončeniu nepúšťali. Naopak, hrozbou pre domácu obranu boli skúsení Viazanko, Kuzma a Šafranko. Prvý vzruch prišiel v 22. minúte, keď centrovanú loptu Jirku odvrátil pred voľným Também kapitán hostí Kostelný do rúk brankára Kuciaka. O štyri minúty po centri Čögleya hlavičku Tambého pod brvno vytiahol Kuciak na roh. O chvíľu Greššák hlavičkoval tesne vedľa brány. Päť minút pred koncom polčasu vyskúšal pozornosť Kuciaka strelou spoza 16-ky Bališ. Hostia v prvom polčase priamou strelou brankára Jakubecha neohrozili.

V druhom polčase sa však "železiari" dostali nečakane do vedenia po hrúbke stopéra Tótha a jeho zbytočnej 'malej domov'. Loptu zachytil Bernadina, obišiel Jakubecha a nezadržateľne skóroval. O päť minút neskôr po rohovom kope hlavičkoval vedľa Greššák. V 65. minúte boli domáci blízko k vyrovnaniu, keď prihrávku Bališa na Tambého vystihol Kostelný a odvrátil pohromu. O minútu neskôr opäť Bernadina išiel sám na Jakubecha, no vystrelil vedľa. V 73. minúte Podbrezová zvýšila svoje vedenie, keď Viazanko zachytil 'malú domov' Čögleya a tečovanou strelou prekonal Jakubecha. V 77. minúte po centri Jirku hlavičkoval Dubec tesne nad bránu. To bolo zo strany domácich všetko, hostia aj za cenu dvoch ošetrovaní a chvíľami zdržovania udržali zaslúžené víťazstvo proti zdecimovanej a rozladenej Trnave.

Spartak Trnava - ŽP Šport Podbrezová 0:2 (0:0)
Góly: 50. Bernadina, 73. Viazanko. Rozhodoval: Vnuk, ŽK: Janso, Greššák - Šafranko, Kuzma, Kuciak, 3320 divákov.

Zostavy a striedania:

Trnava: Jakubech – Čögley, Tóth, Godál, Janso (73. Dubec) – Richnák, Greššák – Jirka, Mikovič, Bališ (69. Gagnon) – També

Podbrezová: Kuciak – Turňa, Krivák, Kostelný, Djordjevič – Kochan, Podio – Viazanko (87. Migaľa), Kuzma (90. Kupčík), Šafranko - Bernadina (90.+ Duda)

XXX

1. FC Tatran Prešov - MFK Ružomberok 2:1

Do prvej pološance sa už v 3. minúte dostali hostia. Danielov nebezpečný center sa snažil ekvilibristicky usmerniť Lačný, no jeho pokus brankár Talian zneškodnil. Postupne sa osmelili aj Prešovčania, ktorých už neviedol odvolaný tréner Stanislav Varga. V 11. minúte pri Rolincovej strele preukázal svoje kvality Macík, ktorý vytlačil loptu na roh. V 17. minúte minúte zahrmelo na opačnej strane. Sapara elegantným spôsobom naservíroval loptu na hlavu Kolčáka, ktorý ju umiestnil do siete - 0:1. Odpoveď Tatrana však na seba nenechala dlho čakať a už o tri minúty vyrovnal Katona, ktorý sa presadil po vyšachovaní súperovej defenzívy. Následne ofenzívne ladené výkony oboch tímov opadli, hralo sa prevažne medzi šestnástkami bez väčšieho vzruchu.

Futbalisti Tatrana Prešov, archívna snímka Foto: TASR/Milan Kapusta

Prešovu vyšiel vstup do druhého polčasu a v 54. minúte po strele Olansunjanmiho otočil vývoj stretnutia - 2:1. Náskok mohol poistiť Leško, ktorý dostal ideálnu prihrávku od Rolinca, ale Macík proti jeho strele pozorne zakročil. Prešov zaznamenal len druhé víťazstvo po návrate do najvyššej súťaže a vďaka nemu sa odlepil z posledného miesta tabuľky, na ktoré spadol ViOn Zlaté Moravce-Vráble.

1. FC Tatran Prešov - MFK Ružomberok 2:1 (1:1)
20. Katona, 54. Olansunjanmi - 17. Kolčák. Rozhodoval: Očenáš, ŽK: Jacko - Lačný, Kolčák, 1260 divákov.