Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. októbra 2010

Počet obetí cholery na Haiti sa zvýšil na 284Počet obetí cholery na Haiti stúpol na 284, informoval v utorok Úrad OSN pre koordináciu humanitárnych záležitostí (OCHA). Podľa hovorkyne organizácie Imogen Wallovej je ...Zdieľať
cholera Foto: SITA/AP

PORT-AU-PRINCE 27. októbra (WEBNOVINY) - Počet obetí cholery na Haiti stúpol na 284, informoval v utorok Úrad OSN pre koordináciu humanitárnych záležitostí (OCHA). Podľa hovorkyne organizácie Imogen Wallovej je týmto ochorením nakazených už 3 769 obyvateľov Haiti. Väčšina nakazených aj obetí pochádza z povodia rieky Artibonite.

Na prepuknutie nákazy na Haiti zareagovala v utorok aj susedná Dominikánska republika. Podľa nariadenia vlády si musí každý človek, ktorý prekročí hranice smerom z Haiti do Dominikánskej republiky, priamo na hraniciach umyť ruky a vyplniť špeciálny formulár o zdravotnom stave.

Epidémia cholery už zasiahla aj haitské hlavné mesto Haiti Port-au-Prince. Rozšírenie cholery v tomto meste by pritom mohlo mať mimoriadne fatálne následky, keďže v hlavnom meste zničenom zemetrasením stále žijú tisíce ľudí v provizórnych prístreškoch a dodržiavanie prísnych hygienických podmienok je tak takmer
Haitská vláda v piatok vyhlásila v súvislosti s výskytom cholery mimoriadny stav. Zmobilizovala všetky zdravotnícke zariadenia a inštitúcie a vyzvala občanov, aby prijali preventívne opatrenia. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) ide o prvú epidémiu tohto infekčného ochorenia na Haiti za posledných sto rokov. Karibská krajina sa pritom ešte nespamätala z krvavého zemetrasenia, ktoré v januári zabilo 250 tisíc ľudí a ďalších 1,2 milióna pripravilo o strechu nad hlavou.

SITA/AP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Búrka a tornádo ochromili dopravu v Amerike
<< predchádzajúci článok
SÝRIA: Američania rozsievajú vo svete chaos

Počet obetí cholery na Haiti sa zvýšil na 284 - diskusné fórum čitateľov