Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

14. januára 2012

Počet obetí na cestách rastie, vyhasli ďalšie dva životyV piatok o 18:30 na križovatke ciest smer Košice - Seňa s cestou Haniska - Čaňa v katastri obce Haniska pri Košiciach sa zrazili Škoda Octávia s ťahačom Renault Magnum za volantom s 33-ročným poľským ...Zdieľať
sanitka KOŠICE 14. januára (WEBNOVINY) - V piatok o 18:30 na križovatke ciest smer Košice - Seňa s cestou Haniska - Čaňa v katastri obce Haniska pri Košiciach sa zrazili Škoda Octávia s ťahačom Renault Magnum za volantom s 33-ročným poľským vodičom, informoval agentúru SITA košický policajný hovorca Alexander Szabó.


Pri nehode na mieste na následky zranení zomreli 25-ročný vodič Škody Octávia z Banskej Bystrice a jeho otec (57), ktorý sedel ako spolujazdec na prednom sedadle.

Druhý 50-ročný spolujazdec zo Škody z Nových Zámkov utrpel zranenia s dobou liečenia nad 42 dní a štvrtý 22-ročný člen posádky tiež z Nových Zámkov utrpel zranenia, z ktorých by sa mal vyliečiť do siedmich dní.

Poľský vodič utrpel ťažké zranenia s dobou liečenia nad 42 dní a jeho spolujazdec (23) z Poľska sa bude zo zranení liečiť približne tri týždne. U poľského vodiča dychovou skúškou alkohol nezistili a u nebohého vodiča Octávie odobrali krv na vyšetrenie.


Vodič nedal prednosť v jazde

Škoda na Octávii je päťtisíc eur, na ťahači 20-tisíc a návese 10-tisíc eur. Policajný vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečiny usmrtenia a ublíženia na zdraví.

Tragická dopravná nehoda sa podľa Alexandra Szabóa stala keď 25-ročný vodič osobného motorového vozidla Škoda Octávia z Banskej Bystrice, prichádzal v smere od obce Haniska smerom na obec Čaňa ku križovatke s cestou.

Keď prichádzal do križovatky po vedľajšej ceste označenej dopravnou značkou "Stoj, daj prednosť v jazde" s vozidlom nezastavil pred hranicou križovatky a vošiel do križovatky. Tam do ľavej strany vozidla narazilo prednou časťou nákladne motorové vozidlo - ťahač Renault Magnum za volantom s 33-ročným poľským vodičom, ktorý v tom čase išiel smerom od Košíc na obec Seňa.

Po zrážke Škodu tlačil pred sebou v smere jazdy. Za križovatkou ťahač prešiel na ľavú stranu cesty a z nej do poľa, kde v šmyku vozidlo otočilo a následne prevrátilo na bok. Od 18:45 do 21:00 pre nehodu cestu I/68 v smere Košice – Seňa úplne uzavreli a dopravu nasmerovali na obchádzkovú trasu. Následne až do 23:00 polícia regulovala premávku jednom jazdnom pruhu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kauza Gorila je najdesivejšou od čias Mečiara, tvrdí Miškov
<< predchádzajúci článok
Bývalí komunisti chcú Slovensko včerajška, tvrdí Figeľ

Počet obetí na cestách rastie, vyhasli ďalšie dva životy - diskusné fórum čitateľov