Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. novembra 2006

Podľa maďarského veľvyslanca vzájomné vzťahy treba zlepšiťPredseda vlády Robert Fico prijal dnes mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Maďarskej republiky v SR Csabu Györffyho, pri príležitosti ukončenia jeho pôsobenia na Slovensku. Hlavnou témou ich ...Zdieľať

BRATISLAVA 7. novembra (WEBNOVINY) - Predseda vlády Robert Fico prijal dnes mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Maďarskej republiky v SR Csabu Györffyho, pri príležitosti ukončenia jeho pôsobenia na Slovensku. Hlavnou témou ich stretnutia bolo bilancovanie predchádzajúcich štyroch rokov, pričom obaja predstavitelia sa zhodli na tom, že vzťahy medzi oboma krajinami boli počas tohto obdobia dobré a korektné. Zároveň sa však zhodli na potrebe zlepšovania vzájomných vzťahov, čomu by malo pomôcť i zorganizovanie stretnutia prezidentov oboch krajín.

Na otázku agentúry SITA, či v súvislosti s nedávnym stretnutím premiéra Fica s jeho maďarským kolegom Ferencom Gyurcsányom považuje vzťahy medzi oboma krajinami za napäté, odpovedal maďarský veľvyslanec záporne. "Nenazval by som to napätie, ale pripúšťam existenciu problémov, ktoré treba v budúcnosti riešiť," skonštatoval Györffy a dodal, že premiéri sa nakrátko stretli počas summitu EÚ vo fínskom Lahti a zhodli sa na potrebe zlepšenia vzájomných vzťahov.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
IEA vyzýva na väčšie využívanie jadrovej energie
<< predchádzajúci článok
Zamestnanci čerpacích staníc štrajkujú za lepšie mzdy

Podľa maďarského veľvyslanca vzájomné vzťahy treba zlepšiť - diskusné fórum čitateľov

Skoda, ze len verbalne7.11. 19:40:35