Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. novembra 2006

Na rokovaní prezidentov dominovala energetika a obchodEnergetika a obchod sú otázky, ktoré dominovali na utorňajšom rokovaní prezidentov Ruskej federácie Vladimíra Putina a Slovenska Ivana Gašparoviča v moskovskom Kremli. Obe strany sa zhodli, že ...Zdieľať

MOSKVA 7. novembra (WEBNOVINY) - Energetika a obchod sú otázky, ktoré dominovali na utorňajšom rokovaní prezidentov Ruskej federácie Vladimíra Putina a Slovenska Ivana Gašparoviča v moskovskom Kremli. Obe strany sa zhodli, že vzájomný obchod medzi Slovenskom a Ruskom treba diverzifikovať. Stimulovanie investícií a vedecko-technickej spolupráce sú podľa Putinových slov jednou z ciest na dosiahnutie tohto cieľa. Od efektivity vzájomnej spolupráce závisí energetické zabezpečenie európskych krajín, pripomenul Putin, keďže Slovensko je významným tranzitným prvkom pri transporte ruských surovín do Európy. Platnosť dohody o dodávke a tranzite zemného plynu na Slovensko a cez jeho územie sa skončí v roku 2008. Prezidenti potvrdili, že obe krajiny uzatvoria ďalšie dlhodobé kontrakty na dodávky energií na územie Slovenska.

Rusko sa chce zúčastniť na modernizácii slovenských jadrových energoblokov, pripomenul Putin. Dodal, že spoluprácu medzi Slovenskom a Ruskom môžu v budúcnosti obohatiť spoločné technologické projekty. Vo vojensko-technickej oblasti spolupráce treba urýchliť úpravu licenčných vzťahov, zhodli sa prezidenti na rokovaní v Kremli. O situácii v súvislosti s Transpetrolom sa prezidenti na tlačovej besede nezmienili.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koruna v utorok vylepšila rekord !!
<< predchádzajúci článok
Firma Handtmann postaví v Kechneci zlievareň

Na rokovaní prezidentov dominovala energetika a obchod - diskusné fórum čitateľov