Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Víkend

13. decembra 2006

Podľa psychológov sa dá vianočnému stresu uniknúťPre takmer všetkých ľudí sú Vianoce stresom. Mnohí majú dokonca pocit, že sú po sviatkoch celkom zničení a až 9 percent by sa radšej Vianoc celkom zrieklo.Zdieľať
  Uviedol to dnes bulvárny nemecký denník Bild s odvolaním sa na výsledky ankety Wellness Anbieters.

   Dôvodom sú tri hlavné stresové faktory. Až pre 75 percent opýtaných je hlavným problémom tlak termínov pred koncom roka. Osobitne ženy pociťujú za harmonický priebeh Vianoc veľkú zodpovednosť, až pre 20 percent je to zničujúca výzva. Tento stresujúci faktor však vníma len desať percent mužov. Pre mužov je totiž najväčším problémom nakupovanie darčekov, týka sa to až 87,5 percenta opýtaných.
      Psychológovia preto radia, aby sa ľudia vyhli nemilým povinnostiam a vedome si dopriali. Veľmi pomáha nemať priveľké očakávania. Veľa rodín prežilo podstatne pokojnejšie sviatky, ak sa oslobodili od tlaku kupovania darčekov, alebo zhodli len na darčekoch pre deti.
      Radikálnejším krokom na únik pred stresom je cestovanie počas sviatkov, čo môže byť veľmi upokojujúce, ale aj vyvolať nevôľu vo veľkej rodine.

(TASR) 


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rozhlasová rada schválila rozpočet SRo na budúci rok
<< predchádzajúci článok
Kia Motors má podľa Gašparoviča pre SR veľký význam