Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

21. júna 2012

Pohodu spríjemní radler, bazén i smartfónová aplikáciaNávštevníkov 16. ročníka festivalu Pohoda čaká na trenčianskom letisku množstvo benefitov, služieb a atrakcií. "Každoročne sa snažíme poskytnúť našim návštevníkom aj umelcom ...Zdieľať
pohoda BRATISLAVA 21. júna  - Návštevníkov 16. ročníka festivalu Pohoda čaká na trenčianskom letisku množstvo benefitov, služieb a atrakcií.


"Každoročne sa snažíme poskytnúť našim návštevníkom aj umelcom čo najlepšie služby. Bažant Pohoda je dočasným domovom pre 30-tisíc ľudí a takmer 200 umeleckých telies, pre ktorých chceme pripraviť kvalitné zázemie,“ vyjadrila sa Eva Hegedušová-Dudašková z agentúry Pohoda Festival.

K Pohode neodmysliteľne patrí pivo, pričom tento rok bude výber širší ako v minulosti a návštevníci sa môžu tešiť i na čapovaný nápoj radler, ktorý mal minulý rok na festivale úspešnú premiéru. Novinkou bude pub Svet piva a talkšou Pivné reči so zaujímavými hosťami. Nechýba predaj tohto nápoja cez SMS, mobilný bar, výmena prázdnych pohárov za plné či nealko hliadky z programu Pite rozumne. Pohodlný prístup k financiám zabezpečia mobilné bankomaty.

Zaujímavosťou je mobilná aplikácia pre smartfóny s názvom Pohoda 2012, na ktorej je možné vidieť mapu areálu, predpoveď počasia, aktuálny program či informácie o interpretoch a zároveň si poskladať vlastný program s pripomienkami o začiatku podujatí. Na festivale bude bezplatná Wi-Fi, nabíjačkárne mobilov, relax & fun zóna na krytej terase, interaktívne sprchy či roller disco s požičovňou kolieskových korčúľ. Návštevníci sa môžu zabaviť i na lezeckej stene, race simulátore, kolotočoch či v športovom parku.

Na osvetlenie použijú solárnu energiu

Areál trenčianskeho letiska bude viac osvetlený ako počas predošlých ročníkov a organizátori v súlade s ekologickým charakterom festivalu použijú solárnu energiu.

Na spojenie s blízkymi možno použiť nonstop počítače a internet v špeciálnom pavilóne alebo služby Slovenskej pošty, prostredníctvom ktorej sa dajú posielať pohľadnice zadarmo.

Milovníci spoločenských hier sa môžu tešiť na Lišiacke Ihrysko a ďalšími atrakciami je okrem iných bazén; bicykle; festivalová domácnosť s chladničkami, mrazničkami, rýchlovarnými kanvicami, mikrovlnkami či žehličkami alebo chill-out stany. Novinkou bude Dobrý trh, ktorý je festivalovou verziou podujatia z bratislavskej Panskej ulice.

Práve tu sa pokúsia organizátori spoločne s návštevníkmi naštartovať novú tradíciu - slávnostnú sobotňajšiu promenádu po festivalovom bulvári. K dispozícii bude Speakers corner, kde sa bude debatovať, hrať, jesť, piť, či stretávať a svoju premiéru bude mať secondhand so slávnostným oblečením i kvetinárstvo.

Návštevníci si budú môcť vychutnať vystúpenia takých interpretov ako Elbow, Kasabian, Bat for Lashes, Lou Reed, Aloe Blacc, The Horrors, The Kooks, Yann Tiersen, Public Enemy, White Lies, Anna Calvi, Two Door Cinema Club, Emika, Orbital, Chase & Status, I Blame Coco, Dry the River, Guillemots, Emilíana Torrini, Warpaint, JuJu, Jamaican Legends, Villagers, Givers, Submotion Orchestra, The Asteroids Galaxy Tour, Caribou, Zapaska alebo Portico Quartet. Z českých a slovenských interpretov to budú napríklad Puding pani Elvisovej, Bonus, Čad, Iva Bittová a Čikori, The Plastic People of the Universe, Slobodná Európa, Longital, Banda, Karpatské Chrbáty a Michael Kocáb, Floex alebo Talkshow.
Kapacita podujatia je obmedzená

Na Pohode opäť nebude chýbať ani klasika. Na letisku v Trenčíne vystúpi Symfonický orchester Slovenského rozhlasu so speváckym zborom Lúčnica, Figura Ensemble, Budapest Saxophone Quartet, Quasars Ensemble so sólistkou Evou Šuškovou a špeciálny projekt predstaví trojica Silvester Lavrík, Boris Lenko a Jozef Lupták. V diskusiách sa predstavia Emília Vášáryová, Táňa Pauhofová, Dušan Vančo, Michal Handzuš alebo Miroslav Šatan. V literárnom klube sa budú prezentovať Bene, Monika Kompaníková, Mária Modrovich, Agda Bavi Pain, Balla, Verona Šikulová, Ivan Štrpka, Tomáš Ulej, Václav Kostelanski, Marek Vadas alebo Daniel Hevier. V Bažant kinematografe uvedú hudobný dokument o vlaňajšej Pohode v réžii Marcela Nevína a tiež snímky Občan Havel přikuluje (2009) režisérskej dvojice Jana a Adama Novákovcov, Polnoc v Paríži (2011) Woodyho Allena alebo Zvonky šťastia (2012) Mareka Šulíka.

Permanentka stojí v súčasnosti 85 eur, na mieste bude stáť 99 eur. V predpredaji sú v ponuke aj lístky pre držiteľov preukazov ZŤP a ZŤP-S, parkovanie pre osobné automobily i karavany. Kapacita podujatia zostáva obmedzená na 30-tisíc ľudí v areáli, v predpredaji zostáva približne 2500 vstupeniek. V prípade, že sa lístky vypredajú v predstihu, ako tomu bolo minulý rok, na bránach sa už nebudú dať kúpiť žiadne vstupenky, ani pre držiteľov preukazov ZŤP a ZŤP-S.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Bažant Pohoda 2012: Nové atrakcie ako svet piva, roller disco, dobrý trh aj slávnostná promenáda (13. 6. 2012)
 Bažant Pohoda v top 50 medzi svetovýmii festivalmi podľa CNN (12. 6. 2012)
 Bažant Pohoda 2012: Klasika na letisku - od Mccartneyho po Malého princa (28. 5. 2012)
 Bažant Pohoda 2012: SebastiAN, Eskmo, Femi Kuti I Blame Coco a výber domácej scény (3. 4. 2012)
 Bažant Pohoda Deň_FM bude v utorok 3.apríla 2012 (28. 3. 2012)
 Na 16. ročníku Pohody sa predstaví duo Orbital (8. 3. 2012)
 Givers či Bomba Estéreo prinesú na Pohodu exotiku (2. 3. 2012)
 Pohoda 2012: Public Enemy, Jamaican Legends, White Lies a ďalšie mena na Bažant Pohode 2012 (23. 2. 2012)
 Pohoda 2012: Pohoda bude patriť aj Yann Tiersen a Portico Quartet (16. 2. 2012)
 Na Pohode vystúpia Elbow, The Kooks a Bat for Lashes (14. 2. 2012)nasledujúci článok >>
Nový film Woodyho Allena si nenechal ujsť ani Milan Lasica
<< predchádzajúci článok
Video: Heľenine oči majú animovaný klip k pesničke Dovolenka