Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. januára 2022

Pojednávanie v kauze prípravy vraždy podnikateľky Volzovej budúci týždeň nebudeVo štvrtok 20. januára malo pred senátom Okresného súdu Bratislava II pokračovať hlavné pojednávanie v kauze prípravy vraždy podnikateľky ...Zdieľať
img_3814 676x451 14.1.2022 (Webnoviny.sk) - Vo štvrtok 20. januára malo pred senátom Okresného súdu Bratislava II pokračovať hlavné pojednávanie v kauze prípravy vraždy podnikateľky Silvie Klaus Volzovej. Ako však informoval hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak, termín zrušili z dôvodu dlhodobej práceneschopnosti predsedu senátu.

Termín pojednávania


„Nový termín pojednávania zatiaľ nebol vytýčený, keďže pre jeho určenie je potrebná konzultácia s vedením Ústavu na výkon väzby a Ústavu na výkon trestu odňatia slobody Bratislava," dodal hovorca.

Obžalobe v tomto prípade čelia bývalý riaditeľ TV Markíza a exminister hospodárstva Pavol Rusko a odsúdení príslušníci podsvetia Mikuláš Černák, Miloš Kaštan a Róbert Lališ prezývaný Kýbeľ.

Prípad sa prejednáva za sprísnených bezpečnostných podmienok v bratislavskom Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody. Naposledy sa v prípade pojednávalo v októbri minulého roku, keď vypovedali prevažne svedkovia navrhnutí obhajobou.

Rusko vinu odmieta


Podľa obžaloby navštívil Rusko v roku 1997 Mikuláša Černáka v Banskej Bystrici s tým, aby Volzovú uniesli, donútili ju prepísať svoj podiel v spoločnosti Markíza – Slovakia na neho a potom ju odstránili.

Rusko obvinenie odmieta. Vo svojej výpovedi pred súdom v máji 2019 pripomenul, že akúkoľvek zmenu vo vlastníckej štruktúre spoločnosti Markíza – Slovakia, ktorú spoluvlastnil s Volzovou, by musela odobriť licenčná rada.

Ak by, ako sa tvrdí v obžalobe, Volzovú niekto prinútil prepísať jej podiel na Ruska a ten by ju následne zlikvidoval, rada by ju nemohla vypočuť. To totiž podľa Ruska prikazoval zákon. V tom prípade by spoločnosť mohla prísť o vysielaciu licenciu.

Týmto je podľa obžalovaného vyvrátený argument obžaloby, že by z jej smrti mal finančný prospech. „To nemá žiadnu logiku, to by som musel byť psychicky chorý,“ skonštatoval Rusko.

Podiel na skutku popiera aj odsúdený šéf sýkorovcov Róbert Lališ. Ten mal podľa obžaloby zabezpečiť sledovanie Volzovej. Celá vec sa nakoniec neuskutočnila, keďže Mikuláša Černáka vzali do väzby. Černák s Kaštanom účasť na skutku pripustili a Černák sa Volzovej na pojednávaní v septembri 2019 aj ospravedlnil.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pojednávanie v kauze prípravy vraždy podnikateľky Volzovej budúci týždeň nebude © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sulík nevidí dôvod na to, aby sa zúčastnil okrúhleho stola k téme referenda. Nepríde ani Matovič
<< predchádzajúci článok
V Česku sa zrazili dva nákladné vlaky, diaľková železničná doprava bude ešte niekoľko hodín obmedzená

Pojednávanie v kauze prípravy vraždy podnikateľky Volzovej budúci týždeň nebude - diskusné fórum čitateľov