Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. októbra 2011

Policajti dosiahli historicky najlepšie výsledky

Zdieľať
policia ODPORÚČAME:


Podľa Slotu je prezident policajného zboru hlupák od prírody

Policajtka prekopírovala tzv. mafiánske zoznamy na usb kľúč

Spišiakov test ukázal, že väčšina policajtov je neschopná


BRATISLAVA 18. októbra - Prvé komplexné štvrťročné hodnotenie policajtov podľa nového systému prinieslo zaujímavé výsledky - dovedna až dve tretiny dosiahli viac ako uspokojivé výsledky (66 percent) a len niečo cez 20 percent policajtov bolo neuspokojivých.

"Teraz máme výsledky za trištvrte roka, ktoré sú revolučne najlepšie od vzniku Slovenska," vyhlásil policajný prezident Jaroslav Spišiak.

Tento výsledok platí pre obdobie od júla do konca septembra, teda za prvý štvrťrok, keď naň použili aj výpočtové systémy.

Policajný prezident Jaroslav Spišiak, ktorý je iniciátorom nového systému hodnotenia policajtov, je pripravený presadzovať jeho zavedenie podľa pôvodného plánu.

"Som presvedčený, že tento systém je tak dobrý, tak kvalitný, dokáže efektívne pozdvihnúť hlavne osobnostné profily policajtov, že jednoducho nie je možné ho zrušiť, lebo by to nebol krok späť, ale sto krokov späť," vyhlásil v reakcii na otázku, či by prípadne politické zmeny po predčasných voľbách nemohli znamenať aj koniec nového hodnotiaceho systému. "Neviem, kto by chcel zrušiť niečo, čo prinieslo výsledky policajnej práce, ktorá je historicky najlepšia od vzniku SR," dodal.

Systém podľa Spišiaka nie je nastavený tak, aby policajtov trestali a znižovali im platy. Systém zaviedli preto, aby policajtov naučili, čo sú ich priority a ako majú slúžiť občanom. "Čiže nie hneď personálne čistky, nie hneď vyhadzovanie a znižovanie platov, to je zamerané na zvyšovanie platov tým, ktorí sú najlepší a nie tým, ktorí nevedia, prečo sú vlastne policajti," povedal policajný prezident.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Štát sa pokúsi v novembri opäť získať dividendy z ST
<< predchádzajúci článok
Nezvestnú starenku našli mŕtvu, niekto ju zabil