Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

26. októbra 2011

Polnišová, Banášová a Kučerová pokrstili knihu rozhovorovSpisovateľ, textár a ...Zdieľať
jan strasser  BRATISLAVA 26. októbra (WEBNOVINY) - Spisovateľ, textár a prekladateľ Ján Štrasser uviedol na trh svoju desiatu knihu rozhovorov, v ktorej tentoraz nevyspovedal len jednu slovenskú osobnosť, ale hneď tri známe dámy - moderátorku Adelu Banášovú, sopranistku Adrianu Kučerovú a herečku Petru Polnišovú.


Tie ju v stredu predpoludním úsmevom pokrstili v bratislavskom kníhkupectve Alexis. "Po rozhovoroch s osobnosťami väčšinou staršími ako ja som mal chuť skúsiť niečo iné.

Všetky tri dámy spája fakt, že sú nielen špičkou vo svojom obore, ale navyše sú aj inteligentné, bystré a vtipné a vedia sa na svoju prácu pozerať s nadhľadom," vysvetlil výber troch žien 65-ročný Štrasser.

Rodák z Košíc predtým osobne poznal len Petru Polnišovú, na sériu interview do knihy Tri (Rozhovory s Jánom Štrasserom) ale bez väčších problémov "zlomil" aj ďalšie dve kandidátky.

Všetky sa však zhodli, že nad ponukou váhali a to najmä preto, že si neboli isté tým, či je ich doterajší život dostatočne zaujímavý a taktiež či na takúto spoveď nie sú príliš mladé. "Už som tú knihu aj čítala, ale samozrejme nie tú moju časť," poznamenala na krste Petra Polnišová.

Spisovateľ s každou strávil niekoľko dní v intenzívnom rozhovore, nahral viac ako 40 hodín materiálu, zvládol sa prispôsobiť nielen tesným termínom Adely Banášovej, neustálemu cestovaniu Adriany Kučerovej, ale aj vtedy polročnému synovi Petry Polnišovej, ktorý má pred všetkými najvyššiu prioritu. Ako vraví, "Nie je to tak, že som urobil jednu knihu s troma rozhovormi, ale tri knihy sme dali do jednej.“

Napriek tomu, že sú všetky tri mediálne známe, v knihe hovoria najmä o doteraz neznámych faktoch z ich života. Čitateľ sa dozvie nielen o ich vzťahoch, ktoré rozoberajú veľmi otvorene, ale napríklad aj o tom, že Adriana Kučerová miluje extrémne situácie pri cestovaní, ako sú výbuchy sopky, kedy si Adela Banášová vykladá tarotové karty a prečo Petra Polnišová utekala z domu. Knihu Tri (Rozhovory s Jánom Štrasserom) obohatil svojimi fotografiami Ctibor Bachratý.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Michaela Jacksona pred užívaním propofolu varovali
<< predchádzajúci článok
Skupina Duran Duran vystúpi v Bratislave