Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. februára 2007

Poslanci NR SR navštívia v pondelok JarovnicePoslanci Národnej rady SR navštívia v pondelok Jarovnice v okrese Sabinov. Podľa odhadov žije v obci viac ako 3 500 Rómov, čo je najväčšia rómska komunita na Slovensku. Poslanec Stanislav ...Zdieľať

PREŠOV/JAROVNICE 17. februára (WEBNOVINY) - Poslanci Národnej rady SR navštívia v pondelok Jarovnice v okrese Sabinov. Podľa odhadov žije v obci viac ako 3 500 Rómov, čo je najväčšia rómska komunita na Slovensku. Poslanec Stanislav Kubánek (Smer-SD) pre agentúru SITA povedal, že podľa informácií, ktoré dostal, základná škola v osade nedokáže čeliť populačnému rastu a počet zapísaných prvákov prevyšuje všetky jej možnosti. Poslanci prídu tento stav preveriť a na základe zistení by mali navrhnúť riešenie. Starosta obce Marián Kyjovský uvažuje o prístavbe, na ktorú potrebuje 38 mil. Sk.

Kapacita základnej školy je 350 miest. Do zariadenia teraz chodí 800 žiakov na dve zmeny. Od septembra pribudne 160 prvákov. Tento nápor podľa Kyjovského škola nezvládne. Najmenej 40 žiakov bude musieť dochádzať do mesta, obec by im musela zabezpečiť autobus, dodal. Na prístavbu školy má samospráva už päť rokov stavebné povolenie. Zatiaľ na stavbe preinvestovali dva milióny korún na pilotáž.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Žaba uväznená v jantári môže byť 25 miliónov rokov stará
<< predchádzajúci článok
Víno určené na oslavy Hitlerových narodenín v dražbe

Poslanci NR SR navštívia v pondelok Jarovnice - diskusné fórum čitateľov