Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. februára 2021

Poslanci rozhodnú, či sa na Slovensku predĺži núdzový stav (naživo)Poslanci parlamentu v stredu na 24. schôdzi rozhodnú o tom, či sa na Slovensku predĺži núdzový stav. Začiatok schôdze je naplánovaný na 13:00. Podľa mienkyZdieľať
l97a8488 676x451 24.2.2021 (Webnoviny.sk) - Poslanci parlamentu v stredu na 24. schôdzi rozhodnú o tom, či sa na Slovensku predĺži núdzový stav. Začiatok schôdze je naplánovaný na 13:00.Podľa mienky Ministerstva spravodlivosti SR vláda uviedla, prečo považuje opätovné predĺženie núdzového stavu za legálne, legitímne a nevyhnutné. Ministri na stredajšom rokovaní schválili materiál, ktorého úlohou je doplniť informačnú a argumentačnú bázu k návrhu vlády SR na vyslovenie súhlasu Národnej rady SR s opakovaným predĺžením núdzového stavu.

Vláda na rokovaní začiatkom februára rozhodla o tom, že núdzový stav sa od pondelka 8. februára predĺži o ďalších 40 dní. Kabinetu však podľa nedávno schválenej legislatívy tento krok musia ešte potvrdiť členovia zákonodarného zboru, a to do 20 dní od jeho predĺženia. Ministri na svojom rokovaní vo štvrtok 18. februára schválili návrh vlády SR na vyslovenie súhlasu NR SR s opakovaným predĺžením núdzového stavu.

Naživo: Rokovanie parlamentu

Zdroj: Webnoviny.sk - Poslanci rozhodnú, či sa na Slovensku predĺži núdzový stav (naživo) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hoax o vakcíne AstraZeneca šíria tisíce ľudí, číslice 2008 na konci sú čistou zhodou náhod
<< predchádzajúci článok
Súdy budú miernejšie posudzovať odôvodnenie odporu proti platobnému rozkazu

Poslanci rozhodnú, či sa na Slovensku predĺži núdzový stav (naživo) - diskusné fórum čitateľov