Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

14. marca 2023

Posledná šanca: DAB pripravuje derniéry dvoch hierPo viac ako dvoch rokoch bude mať svoju derniéru aj komédia Vlastníci.Zdieľať
Posledná šanca: DAB pripravuje derniéry dvoch hier

Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre pripravuje záverečné uvedenie dvoch svojich inscenácií. Diváci tak budú mať možnosť poslednýkrát vidieť inscenácie Kutlochy a Vlastníci.


Inscenácia Kutlochy mala premiéru vlani. "Ponúka príbehy hereckých generácií a povestnej nitrianskej divadelnej ubytovne. Je príbehom hereckých generácií, ktoré sa striedali v ubytovni, pripomína zabudnuté historky, príbehy a osudy známych osobností. Jej derniéra sa bude konať 6. apríla v Štúdiu DAB. Predstaveniu bude predchádzať dramaturgický úvod, ktorý sa bude konať v našej kaviarni," informovalo divadlo.

Po viac ako dvoch rokoch bude mať svoju derniéru aj komédia Vlastníci. "Príbeh o spolunažívaní obyvateľov jedného bytového domu plný skvelého humoru uvedieme poslednýkrát 14. apríla vo Veľkej sále DAB. Úplne posledné predstavenie tejto obľúbenej komédie si budú môcť mimonitrianski diváci pozrieť ešte 25. apríla v Kultúrnom centre Bojnice," uviedlo DAB.

Inscenácie Kutlochy a Vlastníci uvoľnia miesto novým hrám, ktoré už čoskoro pribudnú v repertoári DAB. "Bude to hudobná inscenácia Zlatá lýra v réžii Mariána Amslera s premiérou 31. marca a 1. apríla vo Veľkej sále a neskôr divadelná koláž Pribina (Making of) v réžii Rastislava Balleka s premiérou 21. apríla v Štúdiu DAB," doplnilo divadlo.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Balet Štátnej opery uvádza svoju prvú premiéru, drámu Anna Karenina
<< predchádzajúci článok
Triler V zóne smrti, z ktorého vás bude mraziť