24. novembra 2019

Považská Bystrica vypadla z Challenge Cupu, prehrala v Stavropole

Ilustračná snímka

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP
Stavropoľ 24. novembra (TASR) - Hádzanári MŠK Považská Bystrica vypadli z európskeho Vyzývacieho pohára - Challenge Cupu. V nedeľňajšej odvete 3. kola podľahli na palubovke HC Viktor Stavropoľ 19:33, prvý zápas na domácej pôde prehrali s ruským tímom 27:29.

Zverenci trénera Václava Straku od začiatku odvetného duelu prehrávali. V 10. minúte viedli domáci 5:2 a potom si udržiavali troj až štvorgólový náskok. V polčase mali domáci k dobru päť gólov (17:12), v druhej časti svoj náskok ešte konštantne zvyšovali. Štvrťhodinu pred koncom viedol Stavropoľ o desať gólov 24:14 a bez problémov si vybojoval postup do osemfinále.

Odveta 3. kola Challenge Cupu:

HC Viktor Stavropoľ - MŠK Považská Bystrica 33:19 (17:12)

Najviac gólov: Otrezov 6, Iltinskij 5, Kasatkin a Volkov po 3 - Vallo 5, Jurák 4, Bystrický 3. Rozhodovali: Ivanovič, Vujisič (obaja Č. Hora), vylúčenia 2:0, 7m hody: 1/0 - 3/2

/prvý zápas 29:27, postúpil Stavropoľ/