Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

06. decembra 2012

Práce na levočskej diaľnici ožijú, tragickému mostu sa vyhnúVýstavba prvého, deväťkilometrového úseku diaľnice D1 Jánovce - Jablonov, ktorá bola pozastavená od 2. novembra po tragédii pri stavbe mosta, môže pokračovať. Národná diaľničná ...Zdieľať
riadene ostrelenie BRATISLAVA 6. decembra (WEBNOVINY) - Výstavba prvého, deväťkilometrového úseku diaľnice D1 Jánovce - Jablonov, ktorá bola pozastavená od 2. novembra po tragédii pri stavbe mosta, môže pokračovať.


Národná diaľničná spoločnosť, a.s. (NDS) na základe rozhodnutia ministra dopravy Jána Počiatka vydala v stredu s účinnosťou od 6. decembra pokyn na pokračovanie stavebných prác na uvedenom diaľničnom úseku pri Levoči.
"Vydaný pokyn na pokračovanie stavebných prác sa týka všetkých objektov stavby s výnimkou mostného objektu č. 206," informoval vo štvrtok agentúru SITA hovorca NDS Marcel Jánošík.

Ide o most pri Iliašovciach a Kurimanoch, kde začiatkom novembra pri betonáži povolila pevná podperná konštrukcia. Nešťastie si vyžiadalo štyri životy a jedenásť zranených robotníkov. Pokyn na pokračovanie prác na diaľnici s výnimkou mosta smrti si ešte v stredu od stavebného dozoru prevzal zhotoviteľ stavby, ktorým je združenie Váhostav - SK, a.s. a Bögl a Krýsl, k.s.

Mostný objekt č. 206 podľa NDS naďalej podlieha osobitnému režimu až do ukončenia vyšetrovania. "Práce na ňom budú pokračovať až po skončení vyšetrovania. Momentálne sa na tomto objekte za prítomnosti vyšetrovateľov odstraňujú sutiny," uviedol Jánošík. Na základe pokynu NDS, v období pozastavenej výstavby od 2. novembra do 5. decembra, sa na stavbe uskutočňovali len práce v nevyhnutnom rozsahu, a to z dôvodu, aby sa predišlo vzniku škôd na rozostavaných objektoch.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vláda podľa Beblavého zatlačila, učitelia nemusia dostať nič
<< predchádzajúci článok
Slovenská rekordmanka, babička oslávila 108 rokov