Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. mája 2022

Pre vojnu na Ukrajine hrozí miliónom ľudí hladomor, varuje BaerbockováNemecká ministerka zahraničných vecí Annalena BaerbockováZdieľať
germany_foreign_ministers_g7_36792 b425a00ec4f0474ca68aad3638f9b769 676x444 14.5.2022 (Webnoviny.sk) - Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková varovala, že desiatkam miliónom ľudí hrozí hlad pre vojnu na Ukrajine. Krajina je totiž významným exportérom kuchynského oleja, kukurice a pšenice.


Tento vývoz však v súčasnosti zastavila ruská invázia. Baerbocková na samite organizácie G7 povedala, že hlad v najbližších mesiacoch hrozí až 50 miliónom ľudí, hlavne v krajinách Afriky a Blízkeho východu. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Šéfka kanadskej diplomacie Melanie Jolyová uviedla, že je pripravená poslať lode do európskych prístavov, aby dopravovali obilie, ak sa ukrajinské zásoby tejto komodity uvoľnia.

Musíme zabezpečiť, že tieto obilniny sa budú posielať do sveta," povedala novinárom. „Inak miliónom ľudí bude hroziť hladomor," dodala.Zdroj: Webnoviny.sk - Pre vojnu na Ukrajine hrozí miliónom ľudí hladomor, varuje Baerbocková © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajinská armáda: Ruské jednotky sa stiahli z Charkova
<< predchádzajúci článok
Klus: Európska integrácia Severného Macedónska by mala byť strategickou prioritou celej Únie