Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

20. septembra 2019

Predmety, ktoré patrili Bonnie a Clydovi, idú do dražbyArchívna foto páru Bonnie a Clyde.Zdieľať
Archívna foto páru Bonnie a Clyde. Foto: wikipedia.org
Dallas 20. septembra (TASR) - Predmety, ktoré patrili gangsterskému páru Bonnie a Clyde z amerického štátu Texas, idú do dražby v Bostone. Informovala o tom v piatok agentúra AP.


Aukčná spoločnosť RR Auction ponúka predmety známych kriminálnikov vrátane knihy s básňami Bonnie Parkerovej a hodinky patriace Clydovi Barrowovi. Dvojicu, ktorá sa preslávila počas veľkej hospodárskej krízy, zastrelila po rozsiahlom pátraní polícia v roku 1934 v štáte Louisiana.

Aukčný dom uviedol, že knihu, ktorá ide spolu s ostatnými položkami do dražby v sobotu, Parkerová napísala vo väzení. Podľa výkonného viceprezidenta spoločnosti Bobbyho Livingstona je polovica z básnických textov zjavne originálna.

Medzi ďalšími predávanými predmetmi sú Barrowove hodinky Bulova, ktoré mal na sebe, keď ho zastrelili, návrh plagátu dallaskej polície s "hľadaným" Barrowom, ako aj brokovnica skonfiškovaná po prestrelke v meste Joplin v štáte Missouri v roku 1933, pri ktorej prišli o život dvaja muži zákona a gangsterský pár utiekol.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vanessa-Mae chce mať v Košiciach štúdio v prezidentskom apartmáne
<< predchádzajúci článok
Televíznu novinku 3 pódiá bude moderovať Peter Bič

Predmety, ktoré patrili Bonnie a Clydovi, idú do dražby - diskusné fórum čitateľov