Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. novembra 2021

Premiér Heger obhajuje zásah policajtov v supermarkete proti provokatérom bez rúškaPremiér Eduard Heger (OĽaNO) považuje zákrok polície ...Zdieľať
supermarket zasah policia piestany 676x451 5.11.2021  - Premiér Eduard Heger (OĽaNO) považuje zákrok polície v nákupnom reťazci v Piešťanoch za primeraný. Štát podľa neho nemôže tolerovať takéto narušovanie verejného poriadku zo strany jednotlivcov. Reagoval tak vo svojom statuse na sociálnej sieti na zásah policajtov vo štvrtok 4. novembra proti skupine osôb, ktorá si odmietala nasadiť respirátory.


Privolané hliadky podľa trnavskej policajnej hovorkyne Zlatice Antalovej opakovane členov tejto skupiny vyzývali, aby si prekryli horné dýchacie cesty alebo aby obchod opustili a umožnili tak ostatným zákazníkom v pokoji dokončiť svoj nákup. Došlo pri tom k fyzického konfliktu, pri ktorom museli policajti použiť donucovacie prostriedky. Pri incidente boli zranení dvaja policajti a jeden muž. Všetkých jednorazovo ošetrili v nemocnici.

Policajné hliadky obmedzili na osobnej slobode troch mužov z Nitrianskeho kraja. Tí sú v súčasnosti umiestnení v cele policajného zaistenia. Nadriadený vyhodnotil, že služobný zákrok bol v súlade so zákonom. Dve osoby podali podľa Antalovej po útoku trestné oznámenie pre zneužitie právomoci verejného činiteľa, ktorými sa bude zaoberať Ministerstvo vnútra SR.


Zdroj: Webnoviny.sk - Premiér Heger obhajuje zásah policajtov v supermarkete proti provokatérom bez rúška © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poprad hlási zhoršenú epidemickú situáciu, až do odvolania ruší všetky kultúrne podujatia
<< predchádzajúci článok
Podcenil som tú situáciu a Saška uzavrela zmluvu, reagoval Sulík na situáciu okolo cesty jej dcéry do Dubaja

Premiér Heger obhajuje zásah policajtov v supermarkete proti provokatérom bez rúška - diskusné fórum čitateľov