Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. júna 2020

Premiér Matovič smeruje do Česka na prvú zahraničnú cestu, stretne sa aj s BabišomPremiér Igor Matovič (OĽaNO) odcestoval na svoju prvú zahraničnú cestu do susednej Českej republiky. Ako agentúru SITA informoval ...Zdieľať
dsc03334 min 676x451 3.6.2020  - Premiér Igor Matovič (OĽaNO) odcestoval na svoju prvú zahraničnú cestu do susednej Českej republiky. Ako agentúru SITA informoval Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR, Matovič sa tam stretne s predsedom vlády Českej republiky Andrejom Babišom.


V Prahe budú predsedovia vlád hovoriť o aktuálnej pandemickej situácii v oboch krajinách. „Taktiež budú diskutovať o vzájomných bilaterálnych vzťahoch, ale aj o pláne obnovy Európskej únie vo výške 750 miliárd eur, ktorý včera predstavila predsedníčka Európskej komisie Ursula von del Leyenová,“ priblížil tlačový odbor.

V rámci oficiálnej návštevy sa Matovič stretne aj s predsedom Senátu Parlamentu ČR Milošom Vystrčilom alebo s predsedom Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR Radkom Vondráčkom. Slovenský premiér by mal v neskorších poobedných hodinách položiť veniec k soche Milan Rastislava Štefánika na Petřínskom vrchu za účasti krajanskej komunity v Česku.


Zdroj: Webnoviny.sk - Premiér Matovič smeruje do Česka na prvú zahraničnú cestu, stretne sa aj s Babišom © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ATALIAN SK: Súťaž v UNLP Košice sme vyhrali s najlepšou cenou
<< predchádzajúci článok
Európska únia začína bojovať proti dezinformáciám, spustila monitorovanie digitálnych médií

Premiér Matovič smeruje do Česka na prvú zahraničnú cestu, stretne sa aj s Babišom - diskusné fórum čitateľov