Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. novembra 2009

Prepustení učitelia žalujú trenčiansku univerzituBývalí zamestnanci, ktorých z Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne (TnUAD) prepustil rektor Miroslav Mečár, žalujú školu. Niektorí tvrdia, že prišli o prácu, lebo poukázali na ...Zdieľať
BRATISLAVA 2. novembra (WEBNOVINY) - Bývalí zamestnanci, ktorých z Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne (TnUAD) prepustil rektor Miroslav Mečár, žalujú školu. Niektorí tvrdia, že prišli o prácu, lebo poukázali na nezákonné praktiky pri udeľovaní diplomov. Informuje o tom denník Pravda. Podľa Okresného súdu v Trenčíne zažalovali univerzitu traja učitelia.


Škandál s expresnými titulmi sa prevalil na Fakulte sociálno–ekonomických vzťahov TnUAD. Dekan Daniel Bánoci aj rektor Mečár hovoria o pomste prepustených pedagógov. Pravda informuje, že škola čelí žalobe bývalého dekana tejto fakulty Dušana Barana. Ten oficiálne prišiel o miesto pre údajné odpisovanie skrípt Finančno–ekonomická analýza podniku v praxi. Baran však poprel, že by plagizoval. Knihu písal spolu s ďalšími tromi autormi, odpísaná vraj bola kapitola jedného z nich.

Podľa Pravdy pripravuje žalobu na školu i bývalá prodekanka podozrivej fakulty Mária Gogová. Mečár jej zakázal učiť po tom, ako poukázala na šafárenie s financiami, ktoré platili za štúdium externisti. Podobne vraj rektor trestal aj ďalších zamestnancov. Gogová tvrdí, že výpovede schvaľovali odbory univerzity, ktoré nezaregistrovalo ministerstvo vnútra, takže fungujú protizákonne. Podľa medializovaných informácií trestné oznámenie na Gogovú zvažuje dekan Bánoci.

Profesor Matej Bílý z Fakulty mechatroniky TnUAD pre Pravdu povedal, že ho Mečár zastrašoval, keď upozornil, že mu predseda Akademického senátu podsúva stanoviská, ktoré senát neschválil. Ministerstvo školstva upozornil na neštandardnú situáciu na univerzite pedagóg a bývalý minister školstva Peter Ponický. Čistky nepohodlných ľudí odôvodňuje ambíciou vedenia presunúť školu do súkromných rúk. Pred dvoma týždňami prišla o miesto tajomníčka fakulty Ľubica Harakaľová, píše Pravda. Po tom, čo sa jej dekan zbavil, dal Akademickému senátu odhlasovať aj zrušenie funkcie tajomníka, čo je v rozpore s vysokoškolským zákonom.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Sto študentom v Trenčíne odpustili roky štúdia, vyhlásila Rosová (31. 10. 2009)
 Trenčiansku univerzitu už rieši prokuratúra, uviedol Mikolaj (30. 10. 2009)
 S vedením univerzity v Trenčíne sa Habánik stretne až po kontrole (29. 10. 2009)
 Expresné diplomy údajne rozdávala aj Trenčianska univerzita (26. 10. 2009)
 Kupovanie diplomov skrývajú VŠ aj za externé štúdium, povedal Beblavý (26. 10. 2009)nasledujúci článok >>
Na juhu Slovenska chcú postaviť logistický park za 23 mil.eur
<< predchádzajúci článok
V Dunajskej Strede otvoria kanceláriu prvého kontaktu

Prepustení učitelia žalujú trenčiansku univerzitu - diskusné fórum čitateľov