Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

29. marca 2020

Prezident UEFA predstavil tri plány na dokončenie aktuálnej sezóny, natiahnuť sa môže do augustaPrezident Európskej futbalovej únie (UEFA) Aleksander Čeferin predstavil tri plány na dokončenie aktuálnej sezóny ...Zdieľať
switzerland_soccer_uefa_euro_2020_26002 2f726b6d00d449cbaaab02b8a992cb63 676x451 29.3.2020 (Webnoviny.sk) - Prezident Európskej futbalovej únie (UEFA) Aleksander Čeferin predstavil tri plány na dokončenie aktuálnej sezóny 2019/2020. Pre pandémiu koronavírusu sú súťaže vo väčšine štátov na "starom kontinente" pozastavené a k obnoveniu domácich líg či európskych pohárov pravdepodobne nedôjde skôr ako o niekoľko týždňov.

Viac o téme: Koronavírus


"Momentálne je najdôležitejšie zdravie ľudí a prekonanie pandémie. Nevieme, kedy presne sa táto situácia skončí, ale máme plány A, B a C a sme v kontakte s predstaviteľmi jednotlivých líg a klubov," vyhlásil 52-ročný Slovinec pre taliansky denník La Repubblica.

Čeferin stále nevie, či bude možné pokračovať v zápasoch s divákmi alebo za zatvorenými dverami. Osobne si však nedokáže predstaviť, že by sa finále niektorej z kontinentálnych pohárových súťaží hralo pred prázdnymi tribúnami.

Neskorší začiatok


Pripustil taktiež neskorší začiatok budúceho ročníka 2020/2021, ktorý by sa mohol uskutočniť v upravenej podobe. Ten aktuálny by sa teoreticky mohol natiahnuť do konca júla, príp. začiatku augusta.

"Prvým variantom je obnovenie zápasov v polovici mája, druhý počíta so začiatkom v polovici júna a tretí pred koncom júna. Ak však dovtedy nebude možné pokračovať, sezóna bude pravdepodobne stratená. Aj keď uvažujeme o možnosti odložiť termín začiatku budúcej sezóny, aby sme mohli dokončiť tú aktuálnu," dodal.

Úprava kalendára


Čo sa týka budúcosezónnej edície európskych pohárov, UEFA spolupracuje na úprave kalendára s domácimi ligovými súťažami. Existuje údajne možnosť, že predkolá Ligy majstrov a Európskej ligy by sa uskutočnili až v auguste, pričom zápasy by sa hrali aj počas víkendov. Domáce ligové súťaže v jednotlivých krajinách by zároveň mohli spoločne odštartovať v priebehu druhého septembrového víkendu po asociačnom termíne.

Hráčske kontrakty platné do 30. júna by sa podľa návrhu Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) mali upraviť do posledného zápasu posunutého ročníka 2019/2020.

Nezodpovedanou otázkou však zatiaľ zostáva, ako by sa malo postupovať v prípade hráčov, ktorí sa už dávnejšie dohodli na pôsobení v inom klube od 1. júla. V inom termíne by sa zároveň malo uskutočniť aj tohtoročné letné prestupové obdobie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Prezident UEFA predstavil tri plány na dokončenie aktuálnej sezóny, natiahnuť sa môže do augusta © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Športovci venujú do dražby rôzne predmety, nájdu sa tu veci aj od Hantuchovej
<< predchádzajúci článok
Bolo by v poriadku udeliť titul Liverpoolu, skonštatoval Ilkay Gündogan z Manchestru City

Prezident UEFA predstavil tri plány na dokončenie aktuálnej sezóny, natiahnuť sa môže do augusta - diskusné fórum čitateľov