Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. novembra 2021

Prezidentka Čaputová povzbudzuje týrané ženy, aby sa nebáli vyhľadať pomocPrezidentka Zuzana Čaputová povzbudzuje ženy, ktoré zažívajú partnerské násilie, aby vyhľadali pomoc. Hlava štátu to uviedla vo svojom profile na sociálnej sieti pri príležitosti Medzinárodného dňa ...Zdieľať
bp_7186 676x451 25.11.2021 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová povzbudzuje ženy, ktoré zažívajú partnerské násilie, aby vyhľadali pomoc. Hlava štátu to uviedla vo svojom profile na sociálnej sieti pri príležitosti Medzinárodného dňa odstránenia násilia páchaného na ženách.


„Viem, že cesta z násilia zďaleka nie je jednoduchá. Ale je to vždy neporovnateľne lepšia voľba ako život v násilí. Oranžová farba je farbou dnešného dňa, na celom svete nás spája, aby sme spoločne zastavili a predchádzali násiliu na ženách,“ povedala Čaputová.

Prezidentka skonštatovala, že ju teší, že sa za posledný rok podarilo presadiť zmenu, ktorú iniciovala a vďaka tejto iniciatíve v spolupráci s neziskovými organizáciami, ministerstvom spravodlivosti a políciou začali intervenčné centrá pre obete domáceho násilia pomáhať po celom Slovensku.


Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentka Čaputová povzbudzuje týrané ženy, aby sa nebáli vyhľadať pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koronavírus: Na Slovensku opäť pribudlo viac ako 10.000 prípadov nákazy COVID-19
<< predchádzajúci článok
Žilina zrušila vianočný ambulantný predaj, mal nahradiť tradičné trhy

Prezidentka Čaputová povzbudzuje týrané ženy, aby sa nebáli vyhľadať pomoc - diskusné fórum čitateľov