Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. novembra 2021

Žilina zrušila vianočný ambulantný predaj, mal nahradiť tradičné trhyAktuálna epidemická situácia a minimálne dvojtýždňový zákaz vychádzania nedovolia v Žiline uskutočniť ani vianočný ambulantný predaj, ktorým žilinská radnica chcela pôvodne nahradiť tradičné ...Zdieľať
vianocne trhy zilina 676x477 25.11.2021 (Webnoviny.sk) - Aktuálna epidemická situácia a minimálne dvojtýždňový zákaz vychádzania nedovolia v Žiline uskutočniť ani vianočný ambulantný predaj, ktorým žilinská radnica chcela pôvodne nahradiť tradičné vianočné trhy. Informoval o tom hovorca mesta Vladimír Miškovčík.


Stánky s ambulantným predajom vianočných nápojov, remeselných a potravinových výrobkov mali ponúkať svoj sortiment na Mariánskom námestí a na Námestí Andreja Hlinku od 1. do 22. decembra.

„Po veľkom zvážení sme vyhodnotili, že v dnešnej atmosfére bude lepšie, keď sa nebude konať ambulantný predaj, ktorý je považovaný v zmysle vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR za hromadné podujatie. Verím, že na budúci rok bude situácia iná a že vianočné trhy prebehnú v plnom formáte tak, ako sme si ich pamätali z obdobia pred vypuknutím pandémie koronavírusu,“ poznamenal žilinský primátor Peter Fiabáne.

V uliciach Žiliny však nebude chýbať tradičná vianočná výzdoba. „Ústredný mestský vianočný stromček je tradične umiestnený na Mariánskom námestí. Mestu 13-metrovú jedľu srienistú darovali manželia Marián a Monika Suchomelovci z Horného Hričova," doplnil Miškovčík.


Zdroj: Webnoviny.sk - Žilina zrušila vianočný ambulantný predaj, mal nahradiť tradičné trhy © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezidentka Čaputová povzbudzuje týrané ženy, aby sa nebáli vyhľadať pomoc
<< predchádzajúci článok
Konfederácia odborových zväzov sa chce pre novelu zákona o štátnej službe obrátiť na ústavný súd

Žilina zrušila vianočný ambulantný predaj, mal nahradiť tradičné trhy - diskusné fórum čitateľov