Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

05. júla 2007

Pri explózii v čínskom karaoke bare zahynulo 25 ľudíPri explózii v karaoke bare v severovýchodnej Číne zahynulo 25 ľudí a 33 bolo zranených, z toho štyria ťažko, informovala vo štvrtok čínska tlačová agentúra Sin-chua (Nová Čína). Podľa miestnych ...Zdieľať

PEKING 5. júla (WEBNOVINY) - Pri explózii v karaoke bare v severovýchodnej Číne zahynulo 25 ľudí a 33 bolo zranených, z toho štyria ťažko, informovala vo štvrtok čínska tlačová agentúra Sin-chua (Nová Čína). Podľa miestnych predstaviteľov k výbuchu došlo v stredu v provincii Liaoning. Explózia sa odohrala v čase, keď stredoškolskí študenti oslavovali v bare koniec skúškového obdobia. Výbuch úplne zničil dvojposchodovú budovu baru a poškodil okolité budovy. Príčiny výbuchu neuviedli.

Medzi obeťami je veľa študentov, "niektorí vo veku 18 a 19 rokov, vrátane mojej kamarátky", povedala pod podmienkou anonymity miestna stredoškoláčka, ktorá bola tragédiou veľmi rozrušená. Výbuch zapríčinil aj výpadok elektriny v oblasti. Na obnovení dodávky elektrického prúdu pracujú.

V dôsledku nedostatočných bezpečnostných opatrení sa zábavné podniky v Číne stávajú dejiskom zničujúcich požiarov a iných katastrofických udalostí.

SITA/AFP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kontroverzný poľský kňaz plánuje predaj parfumov a kávy
<< predchádzajúci článok
Obchodný summit OSN má za cieľ zvýšiť zodpovednosť firiem