Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. februára 2011

Pri nepokojoch v Líbyi zomrelo najmenej 640 osôb


Tagy: Líbya

Počas demonštrácii proti režimu prezidenta Muammara Kaddáfího zomrelo od začiatku minulého týždňa v Líbyi najmenej 640 ľudí. V stredu to vyhlásila ...Zdieľať
lybia Utečenci z LíbyeFoto: SITA/APTRIPOLIS 23. februára (WEBNOVINY) - Počas demonštrácii proti režimu prezidenta Muammara Kaddáfího zomrelo od začiatku minulého týždňa v Líbyi najmenej 640 ľudí.


V stredu to vyhlásila mimovládna organizácia Medzinárodná federácia pre ľudské práva (IFHR). Podľa IFHR jej štatistika zahŕňa aj smrť 130 vojakov, ktorých popravili v meste Bengází za to, že odmietli strieľať do davu protestujúcich civilistov. IFHR so sídlom v Paríži sa odvoláva na údaje od líbyjskej armády a miestnych mimovládnych organizácii.

Líbyjský režim priznal 300 obetí

Režim líbyjského vodcu Muammara Kaddáfího v utorok prvýkrát zverejnil oficiálny počet obetí týždeň trvajúcich nepokojov v krajine. Demonštrácie si podľa úradov vyžiadali životy až 300 ľudí vrátane 58 vojakov. Až polovica z nich pritom zomrela v druhom najväčšom meste Bengází. Údaje zverejnili v utorok na mieste, kde sa očakáva tlačová konferencia Kaddáfího syna Sajfa al-Isláma. Informácia o počte obetí sa objavila na obrovskej veľkoplošnej obrazovke.

O počte ľudí, ktorí prišli o život pri nepokojoch, ktoré vypukli 15. februára, sa doposiaľ viedli len dohady. Organizácia Human Rights Watch doteraz hovorila o 233 obetiach, zatiaľ čo Medzinárodná federácia pre ľudské práva odhadla ich počet na 300 až 400.

Autentické zábery z nepokojov Líbyi 

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: Líbya
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Protesty v Grécku sa skončili veľkou bitkou
<< predchádzajúci článok
Okolité meny strácali aj v stredu

Pri nepokojoch v Líbyi zomrelo najmenej 640 osôb - diskusné fórum čitateľov