Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

03. apríla 2019

Priemyselný park Haniska bude mať ďalej štatút významnej investícieSlovenská vláda v stredu o rok predĺžila štatút významnej investície pre priemyselný park Haniska. Strategický park s rozlohou viac ako 910 hektárov má byť ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/Pavol Remiaš
Bratislava 3. apríla (TASR) - Slovenská vláda v stredu o rok predĺžila štatút významnej investície pre priemyselný park Haniska. Strategický park s rozlohou viac ako 910 hektárov má byť jedným z najväčších v SR. Predchádzajúce rozhodnutie vlády z apríla minulého roka stratí platnosť, nakoľko investor InvEast SK v čase 12 mesiacov od doručenia rozhodnutia nezačal obstarávať dlhodobý hmotný majetok.


Spoločnosť InvEast, zriadená Ministerstvom hospodárstva SR, podala žiadosť o vydanie nového osvedčenia, aby mohla pokračovať v rokovaniach s potenciálnymi investormi. Strategický park Haniska vytvorí podľa predloženého materiálu niekoľko tisíc priamych a nepriamych nových pracovných miest a pomôže hospodárskemu a sociálnemu rozvoju celého regiónu východného Slovenska s presahom pozitívneho vplyvu na celú Slovenskú republiku. Vybudovanie strategického parku Haniska by malo prispieť k naplneniu cieľa vlády SR znížiť regionálne rozdiely na Slovensku.

O výstavbe svojich závodov v parku rokuje v súčasnosti niekoľko investorov, okrem iného aj z dodávateľov dielcov pre automobilový priemysel. Prevažná časť parku sa nachádza v najmenej rozvinutom okrese Košice-okolie, v katastrálnych územiach Haniska, Valaliky, Geča, Čaňa a Sokoľany, časť stavby leží v katastrálnom území Šaca, okres Košice II. Začiatok prevádzky je podľa zámeru naplánovaný na rok 2021.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Senátori vyslovili nedôveru kolegovi za výroky o Christchurchi
<< predchádzajúci článok
Zahraničné banky vytvoria v Nemecku 5000 nových pracovných miest

Priemyselný park Haniska bude mať ďalej štatút významnej investície - diskusné fórum čitateľov