Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

25. augusta 2010

Príspevok na sťahovanie za prácou využilo 21 osôbPríspevok na presťahovanie za prácou využilo za prvý polrok tohto roka 21 nezamestnaných. Ako ďalej vyplýva z údajov, ktoré zverejnilo Ústredie práce, sociálnych ...Zdieľať
mihal Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 25. augusta (WEBNOVINY) - Príspevok na presťahovanie za prácou využilo za prvý polrok tohto roka 21 nezamestnaných. Ako ďalej vyplýva z údajov, ktoré zverejnilo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR, úrady práce poskytli týmto osobám príspevky v celkovej sume 19,9 tis. eur. Poskytovanie tohto príspevku chce ministerstvo práce od začiatku budúceho roka zrušiť, a to práve kvôli nízkej miere jeho využívania. Najväčší záujem o príspevok na presťahovanie za prácou mali nezamestnaní v Prešovskom a Košickom kraji. V oboch krajoch úrady práce od začiatku roka do konca júna vyplatili po šesť príspevkov. Po tri príspevky na presťahovanie za prácou dostali nezamestnaní z úradov práce v Nitrianskom a Žilinskom kraji. Trenčiansky kraj zaevidoval v rovnakom období dva vyplatené príspevky a v Banskobystrickom kraji úrady práce vyplatili jeden príspevok na presťahovanie za prácou.

Príspevok na presťahovanie za prácou poskytujú úrady práce ako náhradu časti preukázaných výdavkov súvisiacich s presťahovaním uchádzača o zamestnanie z miesta jeho trvalého pobytu v súvislosti so získaním zamestnania. Miesto nového trvalého pobytu na území Slovenska, do ktorého sa presťahoval nezamestnaný, musí byť vzdialené od miesta pôvodného trvalého pobytu najmenej 50 km. Príspevok pritom môže dosiahnuť najviac 1 327,76 eura. Výdavky súvisiace s presťahovaním za prácou sú aj preukázané výdavky na prvé nájomné a na prvé platby súvisiace s užívaním bytu. Ak o príspevok požiadajú písomne obaja manželia, úrad práce poskytne príspevok len jednému z manželov. Príspevok poskytuje úrad práce jednorazovo raz za dva roky.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Projekt výstavby paroplynu v Slovnafte má zelenú
<< predchádzajúci článok
V Banskobystrickej diecéze pôsobí 253 duchovných

Príspevok na sťahovanie za prácou využilo 21 osôb - diskusné fórum čitateľov

A kto o tomto príspevku vie z úradu práce???! neinformovanosť obyvateľov=radšej zrušenie prí4.10. 20:11:31