Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

08. februára 2008

Prvý festival o japonskej kultúre, anime a komiksoch u násJaponskú kultúru, anime, komiks a počítačové hry priblíži na Slovensku prvý ročník medzinárodného festivalu AnimeSHOW 2008.Zdieľať
 Uskutoční sa 23. februára v dome kultúry Dúbravka v Bratislave pod záštitou Japonského veľvyslanectva na Slovensku. Cieľom podujatia je okrem iného poskytnúť tvorivú alternatívu trávenia voľného času vďaka prednáškam a workshopom. Priestor dostanú aj naši výtvarníci a komiksoví tvorcovia, ktorí tu odprezentujú svoju tvorbu.

Počas festivalu bude pre návštevníkov všetkých vekových kategórií pripravený rôznorodý program v šiestich sekciách. Tiež sa budú konať súťaže o najlepšie kreslené dielo FanArt, o najlepší kostým hrdinu z filmov, hier alebo anime CosPlay, o najlepšieho speváka i tanečníka. Milovníci filmov sa môžu tešiť na Transformers, Samuraj, či najnovšie anime filmy. V hernej sekcii sa môžu návštevníci zúčastniť na turnaji FIFA Interactive World Cup alebo vyskúšať novinky hier Play Station. AnimeShow predstaví aj kartovú hru Eye Of Judgment, ktorá prenáša fyzické karty do virtuálnej reality v PlayStation 3. Japonská kultúra dostane priestor v rôznych prednáškach o skladaní origami, zvykoch, bojových umeniach, jedle, znakoch či kimonách. Fanúšikovia japonského anime sa môžu zúčastniť prednášok na tému anime, manga a preveriť si schopnosti v AnimeQuize. Pripravený je aj workshop v kreslení mangy a krst druhého dielu Warcraft.

Informácie agentúre SITA poskytol hlavný koordinátor podujatia Róbert Žitňan.

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Súťažné filmy 58. ročníka filmového festivalu Berlinale
<< predchádzajúci článok
Bigfoot pochoduje po Marse, ten smajlík je záhadný