Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

27. júla 2011

PSA Peugeot Citroën vykázal za 1. polrok tržby 31,1 mld. eurFrancúzska automobilka PSA Peugeot Citroën v prvom polroku tohto roka dosiahla tržby 31,1 mld. eur, keď ich podporil rastúci podiel na trhoch mimo Európy. Trh s novými automobilmi v Európskej únii (EÚ) ...Zdieľať
peugeot rcz 20 hdi PARÍŽ 27. júla (WEBNOVINY) - Francúzska automobilka PSA Peugeot Citroën v prvom polroku tohto roka dosiahla tržby 31,1 mld. eur, keď ich podporil rastúci podiel na trhoch mimo Európy. Trh s novými automobilmi v Európskej únii (EÚ) zaznamenal v júni najväčší pokles za posledných osem mesiacov, pretože ekonomická neistota a ukončenie programu šrotovného v niektorých krajinách odradilo zákazníkov od kúpy automobilu. Prevádzkový zisk spoločnosti z opakujúcich sa činností klesol v prvom polroku 2011 na 405 mil. eur. V rovnakom období minulého roka bol tento zisk na úrovni 525 mil. eur. Bez zohľadnenia vplyvu zemetrasenia v Japonsku by automobilka dosiahla v prvom polroku 2011 zisk 552 mil. eur.


Spoločnosť však varovala, že ziskovosť jej automobilovej divízie v roku 2011 nepriaznivo ovplyvnia vyššie ceny surovín a tiež dopad ničivého zemetrasenia v Japonsku. Tohtoročné výsledky by však aj napriek tomu mali byť lepšie ako za rok 2010. Prevádzkový zisk spoločnosti z opakujúcich sa činností by sa mal v dôsledku zemetrasenia a rastúcich cien surovín znížiť v druhom polroku tohto roka o 300 mil. eur.

PSA na Slovensku podniká prostredníctvom spoločnosti PSA Peugeot Citroën Slovakia v Trnave. V roku 2009 opustilo výrobné pásy trnavskej automobilky takmer 205 tisíc vozidiel. S týmto výsledkom sa PSA Peugeot Citroën Slovakia zároveň stala najväčším finálnym výrobcom vozidiel na Slovensku. Hovorca automobilky Peter Švec ešte v polovici decembra informoval, že minuloročná produkcia bude nižšia ako 200 tisíc vozidiel.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Amerického kongresmana zatkli rovno pred Bielym domom
<< predchádzajúci článok
Blízkovýchodný konflikt vyrieši vznik palestínskeho štátu