Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. augusta 2007

Putin hostí Alberta II. v jurte kočovných MongolovRuský prezident Vladimir Putin odletel v pondelok aj so svojím hosťom, monackým kniežaťom Albertom II., do pohraničného regiónu pri Mongolsku, kde budú bývať v jurtách a navštívia hlinenú pevnosť ...Zdieľať

MOSKVA 13. augusta (WEBNOVINY) - Ruský prezident Vladimir Putin odletel v pondelok aj so svojím hosťom, monackým kniežaťom Albertom II., do pohraničného regiónu pri Mongolsku, kde budú bývať v jurtách a navštívia hlinenú pevnosť z ôsmeho storočia. Putin predtým hostil Alberta II. v jednom z najhonosnejších palácov cárskeho Ruska. Obaja štátnici pricestovali v pondelok ráno do Kyzilu, hlavného mesta regiónu Tuva, a potom leteli ďalších 250 kilometrov na ostrov na jazere Tere-Koľ.

Ruská televízia zverejnila zábery vstupu Putina a Alberta II. do jurty, ktorá predstavuje stan využívaný mongolskými kočovníkmi. Na ostrove sa nachádza aj hlinená pevnosť Por-Bažyn, stará viac ako 1200 rokov, z obdobia, keď v oblasti vládli moslimskí Ujgurovia. Začiatkom leta postavili na mieste stan pre potreby archeologického výskumu, ktorého cieľom je obnova pevnosti. Projekt podporuje minister pre výnimočné situácie Sergej Šojgu.

V nedeľu Putin privítal Alberta II. v paláci Peterhof z 18. storočia v blízkosti svojho rodného mesta Petrohrad. Na začiatku prezident poďakoval panovníkovi Monaka za podporu úspešnej kandidatúry na zimné olympijské hry v roku 2014, ktoré sa uskutočnia v čiernomorskom letovisku Soči. Albert II. poukázal na rastúce kultúrne a vedecké väzby medzi Ruskom a Monakom. Ako príklad uviedol ruských vedcov, ktorí ho sprevádzali na minuloročnej polárnej expedícii.

SITA/AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Začiatkom septembra sa pokúsia odvolať ministerku Tomanovú
<< predchádzajúci článok
Na Filipínach nová ofenzívu proti moslimským militantom

Putin hostí Alberta II. v jurte kočovných Mongolov - diskusné fórum čitateľov