Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. augusta 2007

Na Filipínach nová ofenzívu proti moslimským militantom



Filipínska armáda v pondelok spustila novú ofenzívu proti moslimským militantom na ostrovoch Jolo a Basilan na juhu Filipín, vyhlásila prezidentka Gloria Arroyová. Pred lídrami filipínskeho obchodu ...



Zdieľať

ZAMBOANGA 13. augusta (WEBNOVINY) - Filipínska armáda v pondelok spustila novú ofenzívu proti moslimským militantom na ostrovoch Jolo a Basilan na juhu Filipín, vyhlásila prezidentka Gloria Arroyová. Pred lídrami filipínskeho obchodu uviedla, že cieľom ofenzívy sú iba militanti, preto sa vláda vyhne rozpútaniu väčšieho konfliktu na pokojnom juhu ako aj obetiam na životoch civilistov.

Prezidentka takisto informovala, že na operácii proti organizácii Abú Sajáfa, ktorá je napojená na medzinárodnú teroristickú sieť al-Kájda, sa zúčastňujú ako letecká podpora aj bojové helikoptéry. Arroyová dala armáde príkaz rešpektovať "prímerie" s väčšou moslimskou separatistickou skupinou Islamský front oslobodenia Morov (MILF).

Momentálne sa na ostrovoch Jolo a Basilan, kde pri nedávnych zrážkach zahynulo 40 vojakov a takmer 20 tisíc civilistov opustilo svoje domovy, nachádza do 12 tisíc vojakov. Prímerie medzi MILF a vládnymi jednotkami platí tri roky a sprevádzajú ho mierové rozhovory. K ich obnoveniu by malo dôjsť v Malajzii, hoci dátum ešte neurčili.

SITA/AFP



© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Putin hostí Alberta II. v jurte kočovných Mongolov
<< predchádzajúci článok
Len skromné oslavy dnešných narodenín Fidela Castra

Na Filipínach nová ofenzívu proti moslimským militantom - diskusné fórum čitateľov