Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. decembra 2023

Putin nariadil zvýšenie počtu vojakov v ozbrojených silách o 170-tisíc, dekrét vstúpil do platnosti okamžiteRuský vodca Vladimir Putin v piatok nariadil ozbrojeným silám zvýšenie počtu vojakov o takmer 170-tisíc na 1,32 milióna. ...Zdieľať
titulka putin 676x451 2.12.2023 (SITA.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin v piatok nariadil ozbrojeným silám zvýšenie počtu vojakov o takmer 170-tisíc na 1,32 milióna. Dekrét, ktorý zverejnil Kremeľ, vstúpil do platnosti okamžite.

Nábor ďalších dobrovoľníkov


Celkovo zvyšuje počet príslušníkov ruskej armády na zhruba 2,2 milióna. Ruské ministerstvo obrany vyhlásilo, že dekrét nenaznačuje žiadne výrazné rozšírenie brannej povinnosti.

Viac o téme: Vojna na UkrajineZvýšenie počtu vojakov podľa neho dosiahnu postupne náborom ďalších dobrovoľníkov. Ako dôvody na posilnenie armády ministerstvo uviedlo „špeciálnu vojenskú operáciu“, ktorou Moskva označuje vojnu na Ukrajine, a rozšírenie NATO.

Taja straty vo vojne


Rusko aj Ukrajina taja ich straty vo vojne. Ruská armáda potvrdila len viac ako šesťtisíc vojenských obetí. Podľa Západu a Ukrajiny je ich však mnohonásobne viac.

Navyšovanie počtu vojakov je už druhé od roku 2018. Putin už v auguste 2022 nariadil posilnenie ozbrojených síl o 137-tisíc vojakov.Zdroj: SITA.sk - Putin nariadil zvýšenie počtu vojakov v ozbrojených silách o 170-tisíc, dekrét vstúpil do platnosti okamžite © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Meteorológovia varujú pred poľadovicou aj snežením, pre viacero okresov sú vydané výstrahy druhého stupňa
<< predchádzajúci článok
Počasie na dnes (sobota 2. december): Výdatné sneženie najmä na severe Slovenska