Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

06. mája 2007

Radim Hreha zverejní správu o stave STVNové vedenie Slovenskej televízie (STV) chce na budúci týždeň zverejniť správu o stave vo verejnoprávnej televízii. Ako v rozhovore pre týždenník Domino efekt a agentúru SITA povedal generálny ...Zdieľať

BRATISLAVA 6. mája (WEBNOVINY) - Nové vedenie Slovenskej televízie (STV) chce na budúci týždeň zverejniť správu o stave vo verejnoprávnej televízii. Ako v rozhovore pre týždenník Domino efekt a agentúru SITA povedal generálny riaditeľ STV Radim Hreha, príprava správy trvala trochu dlhšie, pretože obsahuje charakteristiku stavu v STV i analýzu jeho príčin vo všetkých oddeleniach televízie. "V tejto chvíli mám k dispozícii všetky výstupy a predpokladám, že na budúci týždeň správu oficiálne zverejníme na mimoriadnej tlačovej besede o vnútornom dlhu STV," konštatoval. Vnútorný dlh televízie sa podľa Hrehu začal tvoriť už od jej vzniku, kedy sa rozhodlo, že bude financovaná podľa rovnakého modelu ako Česká televízia. "Pri koncesionárskych poplatkoch je veľmi dôležitý počet koncesionárov, ktorý je v Česku dvakrát väčší a v prípade reklamy je trh väčší až o dve tretiny." Tak sa stalo, že Slovenská televízia mala od prvého dňa v porovnaní s Českou televíziou minimálne o jednu tretinu menšie príjmy, uviedol.

Hreha, ktorého na čelo STV zvolili vlani koncom decembra, tvrdí, že o stave v STV vedel len z vonkajšieho pohľadu. Po nástupe ho však prekvapila predovšetkým technologická zaostalosť vybavenia televízie. Ďalší rozvoj televízie je podmienený zlepšením jej technologického vybavenia - a to bez ohľadu na digitalizáciu. Chýbajú kvalitné bežné zariadenia, ktoré s digitalizáciou nesúvisia. Ak STV nebude pracovať s trojmiliardovým rozpočtom, zásadné zlepšenie nemožno očakávať, vyhlásil šéf STV.

Predchodca Radima Hrehu - Richard Rybníček zhodnotil stav v STV mesiac po svojom nástupe, v polovici februára 2003 na mimoriadnej tlačovej besede. Podľa Hrehu mal Rybníček po svojom nástupe do STV k dispozícii fungujúci informačný systém, ktorý však po nástupe súčasného vedenia nefungoval.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Začalo sa druhé kolo prezidentských volieb vo Francúzsku
<< predchádzajúci článok
Clintonová, Obama aj Edwards by vo voľbách hravo zvíťazili