Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

20. júla 2007

Rasmussena vylúčili z dánskej reprezentácieDržiteľa žltého trička pre vedúceho pretekára priebežného poradia Tour de France Michaela Rasmussena vylúčili z dánskeho národného tímu z dôvodu neplnenia povinností súvisiacich s absolvovaním ...Zdieľať

KODAŇ 20. júla (WEBNOVINY) - Držiteľa žltého trička pre vedúceho pretekára priebežného poradia Tour de France Michaela Rasmussena vylúčili z dánskeho národného tímu z dôvodu neplnenia povinností súvisiacich s absolvovaním mimosúťažných dopingových kontrol. "Príčinou jeho vyradenia je séria varovaní od Medzinárodnej cyklistickej únie aj národnej antidopingovej agentúry," uvádza sa vo vyhlásení Dánskej cyklistickej únie (DCU), ktoré ďalej konkretizuje, že jazdec tímu Rabobank opakovane neinformoval inštitúcie o miestach svojho tréningového pobytu. Prísny verdikt, ktorý je ale v duchu pravidiel a nastoleného trendu boja za očistu cyklistiky, vyraďuje Rasmussena tak z účasti na svetovom šampionáte v nemeckom Stuttgarte, ako aj z olympijského tímu pre Peking 2008. "Tri varovania v priebehu 18 mesiacov sa rovnajú dopingového prípadu," vysvetlil prezident DCU Jesper Worre pre internetové vydanie časopisu Politiken. Výbor únie rozhodol v tomto smere už 21. júna a Rasmussen bol o tom informovaný, až teraz sa však kauza dostala na verejnosť.

Rasmussen v rozhovore pre dánsku štátnu televíziu povedal, že vedomý si bol iba jedného varovania. "Niekto tam hore mi nepraje nič dobré. Pokúšal som sa poskytnúť vysvetlenie toho, čo sa stalo, ale odmietli ho akceptovať. Nie je to však záležitosť, ktorou by som sa počas Tour nechal vyviesť z miery," povedal pretekár, ktorý si najcennejší dres na Tour de France 2007 obliekol a následne aj obhájil v alpských etapách.

SITA,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Po prehre Čiľanov nasledovala bitka pri autobuse
<< predchádzajúci článok
Pohár UEFA - FC ViOn Zlaté Moravce - FC Almaty 3:1