20. júla 2007

Pohár UEFA - FC ViOn Zlaté Moravce - FC Almaty 3:1

Futbalistom FC ViOn Zlaté Moravce vyšiel vstup do pohárovej Európy. V historickej premiére tohto klubu v 1. predkole Pohára UEFA zdolali Zlatomoravčania na domácom trávniku kazašský tím FC ...

ZLATÉ MORAVCE 19. júla (WEBNOVINY) - Futbalistom FC ViOn Zlaté Moravce vyšiel vstup do pohárovej Európy. V historickej premiére tohto klubu v 1. predkole Pohára UEFA zdolali Zlatomoravčania na domácom trávniku kazašský tím FC Almaty 3:1 (0:0). O svojom víťazstve rozhodli zverenci trénera Jána Rosinského v II. polčase, keď dva ich góly zaznamenal striedajúci "žolík" Miloš Gibala a tretí pridal z priameho kopu skúsený stopér Roman Greguška. Hostia za stavu 0:3 znížili Larinom.
Vo veľkom teple a pred zaplneným štadiónom akoby domácim historický vstup do pohárovej Európy zväzoval nohy. V prvom polčase mali v súboji s priemerným kazašským tímom viac z hry, ale prvú šancu si vytvorili až po 20 minútach, keď Chren po centri Číža pálil nad bránku. Po polhodine hry hlavičkoval po treťom rohovom kope domácich Číž nad bránku a vzápätí Kuračka v dobrej pozícii trafil vybiehajúceho gólmana hostí.
Domácim vyšiel vstup do druhého polčasu. Po rýchlom vysunutí, dravom prieniku a kľučke doľava cez padajúceho brankára otvoril v 51. min skóre do prázdnej bránky striedajúci Gibala - 1:0. V 54. min mohlo byť vyrovnané, ale hlavička Borovského z približne 10 m skončila v náručí brankára Peškoviča. Domáci sa na chvíľu stiahli, ale pomohol im druhý gól v sieti kazašského tímu. V 71. min vyrobil aktívny Gibala priamy kop a z neho Greguška prekvapil brankára Bogdana - 2:0. FC ViOn už posmelený pozitívnym vývojom pridal na radosť takmer troch tisícok divákov aj tretí gól. V 78. min Chren po skvelom sóle našiel voľného Gibalu a ten opäť do prázdnej bránky svojím druhým gólom v stretnutí zvýšil na 3:0. V eufórii víťaz Slovenského pohára vzápätí pozabudol na defenzívu a hostia z prečíslenia trestali. Po osi Kirov - Bjakov - Larin posledný menovaný sám pred Peškovičom nezaváhal a znížil z pohľadu Almaty na 1:3. Kazachovia v závere útočili, ale ich snaha o ďalší gól už vyšla naprázdno. Zlaté Moravce si v európskej premiére pripísali na konto dôležité víťazstvo.

Odveta, pred ktorou má slovenský zástupca reálnu šancu na postup, je na programe o dva týždne 2. augusta v Almaty.