26. septembra 2019

Real Madrid na čele La Ligy, Zidana nadchli góloví brazílski mladíci

Na snímke tréner Realu Madrid Zinedine Zidane.

Na snímke tréner Realu Madrid Zinedine Zidane. Foto: FOTO TASR/AP
Madrid 26. septembra (TASR) - Futbalisti Realu Madrid vyskočili na čelo španielskej La Ligy po stredajšom domácom víťazstve 2:0 nad Osasunou Pamplona v 6. kole. O tri body pre "biely balet" sa zaslúžili góly mladých Brazílčanov Viniciusa a Rodryga.

"Je to neskutočný chlapec. Tvrdo pracuje a mám z neho radosť," povedal o Rodrygovi jeho spoluhráč Lucas Vazquez reagujúc na fakt, že 18-ročný Brazílčan debutoval v La Lige, keď ako striedajúci hráč nastúpil v 71. minúte a po necelých dvoch minútach na ihrisku hneď aj strelil gól.

Tréner Zinedine Zidane nechal pred víkendovým mestským derby s Atleticom odpočívať brankára Thibauta Courtoisa, obrancov Raphaela Varaneho a Daniho Carvajala aj ofenzívny trojzáprah Karim Benzema, Gareth Bale a Eden Hazard. "Tréner vie čo robí, môže sa spoľahnúť na všetkých hráčov v kádri. A tak to bude celú sezónu," dodal Vazquez.

Francúzsky kouč "pusiniek" vyjadril spokojnosť s výkonmi oboch mladých Brazílčanov. "Mám z nich veľkú radosť. Niekedy zabúdame, že majú len 18 a 19 rokov. Už sme videli emócie, aké ukázali po strelení gólov na Santiago Bernabeu," citovala ho agentúra AFP.