27. apríla 2017

Real vyhral v La Coruni 6:2, Barcelona rozdrvila Osasunu

Ilustračná snímka.

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Madrid 27. apríla (TASR) - V úvodnom stredajšom zápase 34. kola španielskej La Ligy vyhral líder a obhajca FC Barcelona na Camp Nou nad posledným tímom tabuľky Osasunou Pamplona 7:1. Dva góly dosiahli Andre Gomes, Lionel Messi aj Paco Alcacer, jeden Javier Mascherano (z 11 m). Mascherano strelil za Barcelonu vôbec prvý gól v súťažnom zápase, v klube pôsobí od sezóny 2010/2011.

"Barca" prvý polčas vyhrala 2:0, na začiatku druhého polčasu však inkasovala po peknej strele Roberta Torresa z priameho kopu. Domáci ale outsiderovi zdramatizovať súboj nedovolili a nasledovala päťgólová kanonáda v ich podaní.

Katalánci majú na čele tabuľky 78 bodov. S rovnakým počtom bodov je za nimi Real Madrid, ktorý má k dobru dohrávku so Celtou Vigo. Real v stredu večer potvrdil úlohu favorita a v La Coruni triumfoval presvedčivo 6:2. V stretnutí bohatom na góly sa v drese víťazov dvakrát strelecky presadil James Rodriguez.

La Liga - 34. kolo:

FC Barcelona - Osasuna Pamplona 7:1 (2:0)
Góly: 12. a 61. Messi, 30. a 56. Gomes, 64. a 86. Alcacer, 67. Mascherano (z 11 m) - 48. Torres

Leganes - Las Palmas 3:0 (0:0)
Góly: 55. Luciano, 59. Guerrero, 61. Luciano (11 m)

Valencia - Real Sociedad 2:3 (0:2)
Góly: 68. Nani (11 m), 72. Zaza - 1. Alves (vlastný), 30. Willian Jose, 65. Oyarzabal

Deportivo La Coruňa - Real Madrid 2:6 (1:3)
Góly: 35. Andone, 84. Joselu - 1. Morata, 14. J. Rodriguez, 44. Lucas, 66. J. Rodriguez, 77. Isco, 87. Casemiro