Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

16. januára 2021

Režisér filmu Parazit bude predsedom poroty na festivale v BenátkachPrestížny filmový festival sa má konať 1. - 11. septembra 2021.Zdieľať
Režisér filmu Parazit bude predsedom poroty na festivale v Benátkach

 Juhokórejský režisér Pong Čun-ho, ktorého film Parazit získal vlani sošku Oscara za najlepší film, bol v piatok vymenovaný za predsedu poroty Medzinárodného filmového festivalu v Benátkach v roku 2021. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.


"Som pripravený obdivovať a tlieskať všetkým veľkým filmom, vybratým na festival. Som plný čistej nádeje a nadšenia," uviedol režisér Pong Čun-ho (v angličtine písaný Bong Joon-ho) vo vyhlásení, ktoré zverejnili organizátori festivalu.

Riaditeľ festivalu Alberto Barbera povedal, že Pong bude prvým juhokórejským predsedom poroty, a vzdal mu poctu ako "jednému z najrýdzejších a najoriginálnejších hlasov vo svetovej kinematografii".

Parazit, temná komédia o priepasti medzi bohatými a chudobnými, sa zapísal do dejín ako prvá snímka, ktorá získala Oscara za najlepší film, teda hlavnú cenu americkej Akadémie filmových umení a vied, hoci nie je nakrútená v angličtine.

Takisto jej udelili tri ďalšie sošky Oscarov, za najlepšiu réžiu, najlepší cudzojazyčný film a najlepší pôvodný scenár.

Filmový festival v Benátkach patrí k najprestížnejším na svete, popri festivale v Cannes a Berlíne, a je aj najstarší. Jeho 78. ročník sa má konať 1.-11. septembra 2021.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Tatrách pribudnú moderné technológie, pomôžu záchranárom či skialpinistom
<< predchádzajúci článok
Xindl X predstavuje singel a klip SebeLoveSong

Režisér filmu Parazit bude predsedom poroty na festivale v Benátkach - diskusné fórum čitateľov