Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. januára 2019

Rezort školstva chce prepojiť VŠ vzdelávanie s potrebami praxeMinisterstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR ako sprostredkovateľský orgán pre prioritnú os Vzdelávanie operačného programu Ľudské ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/Pavel Neubauer
Bratislava 11. januára (TASR) - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR ako sprostredkovateľský orgán pre prioritnú os Vzdelávanie operačného programu Ľudské zdroje vyhlásilo výzvu určenú pre vysoké školy pod názvom Vysoká škola pre prax s alokáciou 15 miliónov eur. Informuje o tom rezort školstva na svojom webe.


Pre vysoké školy v menej rozvinutých regiónoch je určených 13.500.000 eur a 1.500.000 eur je určených pre vysoké školy v Bratislavskom samosprávnom kraji ako viac rozvinutého regiónu.

"Rezort školstva považuje potrebu prepojenia vzdelávania s trhom práce za dôležitú a práve túto oblasť výzva podporuje. Cieľom je podpora prepojenia vysokoškolského vzdelávania s potrebami praxe, a to prostredníctvom podpory tvorby, resp. inovácie profesijne orientovaných bakalárskych študijných programov," uvádza MŠVVaŠ. Okrem podpory profesijne orientovaných bakalárskych programov môžu žiadatelia prostredníctvom projektov v rámci tejto výzvy podporovať aj manažérske či podnikateľské, inovačné a riešiteľské schopnosti v rámci vyššieho vzdelávania.

Výzva je určená pre cieľovú skupinu študentov vysokých škôl, vysokoškolských učiteľov, výskumných pracovníkov a umeleckých pracovníkov vysokých škôl. Oprávneným žiadateľom o nenávratný finančný príspevok sú všetky verejné a štátne vysoké školy.

Schvaľovanie projektov bude prebiehať systémom hodnotiacich kôl až do vyčerpania alokácie. Minimálna výška žiadosti o príspevok je 100.001 eur, maximálna 300.000 eur. Minimálna dĺžka na realizáciu aktivít nie je stanovená, maximálna dĺžka je 24 mesiacov.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rezort dopravy registruje požiadavky zamestnancov železníc
<< predchádzajúci článok
Nájomcovia pozemkov musia do konca januára oznámiť údaje o nájomnom

Rezort školstva chce prepojiť VŠ vzdelávanie s potrebami praxe - diskusné fórum čitateľov