Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

23. apríla 2012

RMS spoločnostiReady made spoločnosti sú firmy, ktoré sú zapísané v Obchodnom registri pod obchodným názvom s reálnym sídlomZdieľať
RMS spoločnosti (za sídlo je zväčša zvolená virtuálna kancelária – virtuálne sídlo), majú splatené základné imanie, vytýčenú osobu, ktorá má oprávnenie konať v ich mene, majú zaregistrované predmety podnikania a k nim vydané živnostenské oprávnenia a práve teraz čakajú na svojho nového majiteľa, ktorý v nich bude vykonávať reálnu podnikateľskú činnosť.

Ready made spoločnosti sú zakladané výhradne za účelom predaja novým majiteľom, ktorí potrebujú k naplneniu svojich vytýčených cieľov novú spoločnosť, ktorá by im bola okamžite k dispozícií. V ready made sro až do ich predaja nikto nevykonáva podnikateľskú činnosť, čiže nemajú žiadne pohľadávky ani záväzky.
Novým majiteľom sa záujemca stáva ihneď po zaplatení stanovenej sumy a po prepise spoločnosti na jeho meno. Nie je potrebné čakať na potvrdenie z Okresného súdu, ktorý zmeny majiteľov zrealizuje do 7 pracovných dní. V ready made spoločnostiach je možné zmeniť nielen meno konateľa, ale aj spoločníkov, určiť členov valného zhromaždenia, navýšiť základné imanie (minimálna suma základného imania je 5-tisíc euro), zmeniť obchodný názov, sídlo, dokonca je možné zmeniť aj všetky predmety podnikania. S týmito zmenami pritom vy nebudete mať žiadne starosti, pretože pracovníci firmy, ktorí vám ready made sro predajú všetko vybavia za Vás podľa Vašich prianí.

Dobrá rada na záver: pokiaľ budete Vaše podnikanie zamerané na poskytovanie služieb, alebo predaj určitého druhu tovarov nezabudnite si zaobstarať registračnú pokladňu s fiškálnym modulom.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
IBM prináša nové riešenie PowerLinux
<< predchádzajúci článok
Európska únia hľadá 200 miliárd eur na infraštruktúru

RMS spoločnosti - diskusné fórum čitateľov