Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. novembra 2006

RÓMOVIA: Dohoda SNS s Parlamentom Rómov je dobrý krok, tvrdí ČaplovičSNS a Parlament Rómov v SR podpísali dohodu o spolupráci a porozumeníZdieľať
Spolupráca Slovenskej národnej strany (SNS) s Parlamentom Rómov v SR je dobrým krokom, uviedol to na dnešnej tlačovej besede vicepremiér pre menšiny Dušan Čaplovič (Smer-SD). Reagoval tak na podpísanie dohody medzi SNS a Parlamentom Rómov v SR o spolupráci a porozumení. S ohľadom na existenciu úradu splnomocnenkyne vlády SR pre rómske komunity Kláry Orgovánovej nie je podľa Čaploviča takáto spolupráca trieštením síl. Krok SNS hodnotí pozitívne a tvrdí, že "každá spolupráca, aj politickej strany, či už opozičnej alebo koaličnej, je len dobrá, pretože pomáha riešiť tento závažný problém". Zároveň avizoval, že okrem úradu splnomocnenkyne vlády pre rómske komunity by sa v dohľadnom čase mala problematike Rómov venovať aj osobitná poradná skupina, ktorú Čaplovič zriaďuje v rámci svojej funkcie vicepremiéra pre menšiny. V komisii budú nielen členovia rôznych rómskych komunít a odborníci, ale aj zástupcovia krajov s najväčšou koncentráciou rómskych obyvateľov a zástupcovia ministerstiev. Nejde o politiku, tu ide o vážne riešenie verejných otázok, doplnil podpredseda vlády SR pre vedomostnú spoločnosť, európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Čaplovič.

SNS a Parlament Rómov v SR dnes na tlačovej besede informovali, že podpísali dohodu o spolupráci a porozumení. Šéf národniarov Ján Slota zároveň vymenoval predsedu rómskeho parlamentu Ladislava Fízika za svojho poradcu. SNS tak chce prispieť k tomu, aby sa Rómovia sami zapájali do riešenia svojich sociálnych pomerov a zlepšenia svojho postavenia. Dohodu inicioval Parlament Rómov. Podľa predsedu Poslaneckého klubu SNS Rafaela Rafaja, ide o čisto politickú dohodu, ktorá nezasahuje do činnosti splnomocnenkyne vlády pre riešenie rómskej otázky Kláry Orgovánovej. "My môžme pomôcť v rámci istých projektov v rezortoch, nad ktorými máme stranícku gesciu, najmä ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja," povedal Rafaj.

Agentúra SITA vydá k správe zvukovú správu.

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ochorenia vedú k strate 600 miliónov pracovných dní v Európe
<< predchádzajúci článok
MZV: Varuje Slovákov pred špekulatívnymi ponukami práce v Británii

RÓMOVIA: Dohoda SNS s Parlamentom Rómov je dobrý krok, tvrdí Čaplovič - diskusné fórum čitateľov

Je to velmi mudry krok.16.11. 19:27:29