Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. marca 2010

Rómski vysokoškoláci môžu žiadať o štipendiumRómski študenti denného štúdia vysokých škôl a tohtoroční maturanti, ktorí plánujú študovať na univerzite od septembra sa, môžu uchádzať o prospechové štipendium na ...Zdieľať
Foto: studenta.cz

BRATISLAVA 27. marca (WEBNOVINY) - Rómski študenti denného štúdia vysokých škôl a tohtoroční maturanti, ktorí plánujú študovať na univerzite od septembra sa, môžu uchádzať o prospechové štipendium na akademický rok 2010/2011. Projekt s názvom Roma Memorial University Scholarship Program už 11. rok organizuje Nadácia otvorenej spoločnosti. Uzávierka kompletných prihlášok je 30. apríla.

V aktuálnom akademickom roku dostalo štipendium 800 eur 35 rómskych študentov z celého Slovenska. Príspevok je určený najmä na kúpu učebníc, študijných materiálov, pokrytie cestovných nákladov a ubytovanie počas štúdia. Program udeľuje štipendiá na základe kvality zaslaných materiálov, študijných výsledkov a spoločenskej angažovanosti študentov.

Peniaze na financovanie prvých dvoch ročníkov využila nadácia zo zlata, ktoré ukradli nacisti v Druhej svetovej vojne a ktoré spojenecké sily získali späť. V súčasnosti je program financovaný najmä Rómskym vzdelávacím fondom so sídlom v Budapešti. Fond vznikol v roku 2005 v rámci Dekády začleňovania rómskej populácie v rokoch 2005-2015, ktorej v súčasnosti predsedá Slovensko. Administrátorom programu na Slovensku je Nadácia otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation.

Podrobnejšie informácie o programe a prihláška sú k dispozícii na osf.sk, informovala Nadácia otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Neďaleko Moskvy sa zrútil obytný dom, jedna obeť
<< predchádzajúci článok
Auto narazilo do stromu, chlapec vážne zranený

Rómski vysokoškoláci môžu žiadať o štipendium - diskusné fórum čitateľov