Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

25. januára 2023

Ručičky známych hodín posledného súdu sú už len 90 sekúnd od polnociRučičky známych hodín posledného súdu (Doomsday Clock) sa posunuli bližšie k polnoci a zostáva im už len 90 sekúnd. Podľa vedcov z Bulletin of Atomic Scientists, ktorí posun oznámili, je dôvodom kombinácia ...Zdieľať
doomsday_clock_55614 c8a985acede44b469032d43a24b48be7 676x451 25.1.2023  - Ručičky známych hodín posledného súdu (Doomsday Clock) sa posunuli bližšie k polnoci a zostáva im už len 90 sekúnd. Podľa vedcov z Bulletin of Atomic Scientists, ktorí posun oznámili, je dôvodom kombinácia viacerých existenčných hrozieb, vrátane ruskej vojny na Ukrajine.


Skupina začala hodiny naznačujúce pravdepodobnosť, že ľudstvo spraví niečo, čím ukončí svoju existenciu, používať v roku 1947. Tento rok ich posunula o 10 sekúnd bližšie k polnoci, čím sa k nej dostali vôbec najbližšie. Po konci studenej vojny boli hodiny až 17 minút od polnoci, no v posledných niekoľkých rokoch sa vedci presunuli od odpočítavania minút až k sekundám.

Okrem opakovaných hrozieb použitím jadrových zbraní zo strany ruského vodcu Vladimira Putina, vedci a aktivisti spomenuli aj rozširovanie jadrových zbraní v Číne, zvyšovanie obohacovania uránu v Iráne, raketové testy v Severnej Kórei, budúce pandémie spôsobené zvieracími ochoreniami, patogény z chýb v laboratóriách, „deštruktívne technológie" a tiež zhoršovanie klimatickej zmeny.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ručičky známych hodín posledného súdu sú už len 90 sekúnd od polnoci © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rada pre mediálne služby reguluje už aj fyzické osoby využívajúce videokanály na sociálnych sieťach
<< predchádzajúci článok
Burna Boy, ktorý pobláznil doslova celú planétu, vystúpi na Colours of Ostrava (video)