Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. júla 2022

Rusi nemajú dostatok vojakov na to, aby dokázali kontrolovať Chersonskú oblasť, tvrdí šéfka tajných služieb USAMoskva podľa riaditeľky tajných služieb USA Avril Hainesovej nemá dostatok vojakov na to, aby efektívne kontrolovala Chersonskú oblasť na juhu Ukrajiny. Hainesová pre televíznu stanicu CNN povedala, ...Zdieľať
ukraine_russia_60242 ac112e7a952d45b98f62b54b60fab88a scaled 1 676x451 2.7.2022 (Webnoviny.sk) - Moskva podľa riaditeľky tajných služieb USA Avril Hainesovej nemá dostatok vojakov na to, aby efektívne kontrolovala Chersonskú oblasť na juhu Ukrajiny.


Hainesová pre televíznu stanicu CNN povedala, že Kremeľ čelí „na južnej Ukrajine rastúcej partizánskej aktivite", čo by pre neho mohlo predstavovať zväčšujúce sa problémy.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Moskva totiž v posledných týždňoch stiahla významnú časť vojakov z Chersonskej oblasti do regiónu Donbas.

Podľa jedného z amerických predstaviteľov by to mohlo poskytnúť Ukrajincom príležitosť na zvrhnutie verejnej správy, ktorú v Chersonskej oblasti dosadili Rusi.

V súčasnosti nie je jasné, koľko ruských vojakov je v Chersonskej oblasti. Ak by sa však opäť dostala do ukrajinských rúk, mohlo by to poškodiť postavenie Moskvy v Čiernom mori a jej prístup k polostrovu Krym. Informuje o tom portál news.sky.com.Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi nemajú dostatok vojakov na to, aby dokázali kontrolovať Chersonskú oblasť, tvrdí šéfka tajných služieb USA © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sklad autodielov v českej obci Zápy zasiahol požiar, škoda sa odhaduje na sto miliónov českých korún
<< predchádzajúci článok
Najracionálnejšia by bola podľa politológa rekonštrukcia vlády, skončiť by mal Matovič aj Sulík