14. apríla 2016

Rusi Slovákom nič nedovolili, v príprave prehrali vysoko 6:0

Na snímke vpravo Tomáš Marcinko (SR), vľavo Sergej Šumakov (Rusko) v zápase Euro Hockey Challenge 2016 Slovensko - Rusko v Košiciach vo štvrtok 14. apríla 2016. Foto: TASR - Milan Kapusta
Košice 14. apríla (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali v zápase Euro Hockey Challenge s Ruskom 0:6. Zverenci Zdena Cígera nedokázali v košickej Steel aréne nájsť recept na ruský tím, ktorý o svojom víťazstve rozhodol tromi gólmi v druhej tretine. Slováci sa s rovnakým súperom stretnú aj v sobotu, tentoraz bude dejiskom Poprad.

3. zápas EHCh:

Slovensko - Rusko 0:6 (0:0, 0:3, 0:3)
Góly: 28. Šalunov (Averin, Vojnov), 30. Vojnov (Šipačov, Gusev), 37. Averin (Apaľkov), 46. Averin (Jakovlev), 53. Šumakov (Jakovlev, Ljubuškin), 59. Karpov (Dyblenko, Vojnov). Rozhodovali: Kubuš, Jonák - Korba, Šefčík (všetci SR), vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 7620 divákov.

Úvodná tretina priniesla vyrovnaný hokej, v ktorom prevládala bojovnosť. V polovici prvej časti ruský brankár vyrazil strelu Rosandiča pred Hlinku, ale ten puk do bránky nedorazil. V 12. minúte nebezpečne strieľal ruský obranca Vojnov, ale brankár Hudáček si poradil. Slováci sa snažili o brejky, ale v prvej tretine nedokázali prekonať dobre organizovanú obranu Ruska.

Hostia v prvých minútach druhej časti zaskočili slovenský tím zlepšeným pohybom. Počas vylúčenia Meszároša v 25. minúte si Rusi vytvorili veľký tlak, ale Hudáčka neprekonali. V 28. minúte hosťom vyšiel rýchly protiútok, keď po rýchlych prihrávkach Vojnova a Averina namieril presne Šalunov - 0:1. Druhá tretina herne i výsledkovo patrila hosťom, ktorí to potvrdili aj v 30. minúte. V ďalšom rýchlom protiútoku vrátil Šipačov puk na modrú čiaru Vojnovovi a jeho strela znamenala skóre 0:2. V 37. minúte bolo už 0:3 po tom, čo brankára Hudáčka prekvapila strela Averina. Krátko na to sa k slovu dostali aj slovenskí hokejisti. V 39. minúte hrali 79-sekúnd trvajúcu presilovku o dvoch hráčov, ale Šesťorkina v ruskej bránke neprekonali.

Slovákom sa ani v tretej časti nedarilo nájsť účinný recept na ruský tím. V 46. minúte hostia opäť rýchlo zakombinovali a jeden z najlepších hráčov Ruska Averin prekvapil Hudáčka strelou z ostrého uhla. Kontrovať mohol Skalický vo vlastnom oslabení, ale chybu rusov v rozohrávke nepotrestal. Úspešný nebol ani v 49. minúte Dravecký, ktorý tvrdo, ale nepresne strieľal z ľavej strany. V 53. minúte si hostia počas presilovky vytvorili veľký tlak. Hudáček najskôr odolal niekoľkým pokusom, ale na efektnú kombináciu Jakovleva s pohotovo zakončujúcim Šumakovom nedosiahol - 0:5. O tri minúty hrali presilovku aj slovenskí hokejisti. Meszárošovu tvrdú strelu od modrej čiary však brankár Šesťorkin efektne chytil. Konečnú podobu výsledku dal v 59. minúte Karpov.