18. februára 2022

Ružička sa prezentoval v zlom svetle, za faul lakťom dostal najvyššiu možnú pokutu

Tagy: NHL

Slovenský hokejový útočník v službách Calgary Flames Adam Ružička bol za faul lakťom, ktorého sa dopustil v stredajšom zápase NHL na obrancu Anaheimu Ducks Kevina Shattenkirka, potrestaný pokutou 2 004,17 ...

blue_jackets_flames_hockey_13653 a97551dfd80642a39aec7afa4ae2b89c 676x439 18.2.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenský hokejový útočník v službách Calgary Flames Adam Ružička bol za faul lakťom, ktorého sa dopustil v stredajšom zápase NHL na obrancu Anaheimu Ducks Kevina Shattenkirka, potrestaný pokutou 2 004,17 amerických dolárov.

Oddelenie hráčskej bezpečnosti NHL uložilo rodákovi z Bratislavy najvyššiu možnú pokutu, ktorá je stanovená podľa kolektívnej zmluvy. K incidentu došlo v šiestej minúte prvej tretiny a rozhodcovia vinníkovi priamo v zápase udelili dve trestné minúty.

Celá suma z pokuty poputuje na účet Hráčskeho rezervného fondu. Dvadsaťdvaročný Ružička v aktuálnom ročníku NHL naskočil do šestnástich zápasov, v ktorých si pripísal sedem kanadských bodov (4+3) a nazbieral šesť trestných minút. Ide o prvý disciplinárny prehrešok v jeho doterajšej kariére.

Zdroj: Webnoviny.sk - Ružička sa prezentoval v zlom svetle, za faul lakťom dostal najvyššiu možnú pokutu © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: NHL

Tímová paralelná súťaž bola pre silný vietor presunutá na nedeľu, na štart sa postavia bratia Žampovci či Jančová
Čínski krasokorčuliari na ZOH v Pekingu prekonali svetový rekord, mieria za zlatou medailou