Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    ME vo futbale 2008

30. júna 2008

S najvyššou známkou Senna a Xavi, u Nemcov LehmannHodnotenie hráčov vo finále ME 2008 Nemecko - Španielsko (0:1)Zdieľať
Futbalový spravodajský server www.goal.com priniesol hodnotenia jednotlivých aktérov finálového súboja ME 2008 vo futbale medzi Nemeckom a Španielskom (0:1), ktoré sa hralo v nedeľu večer vo Viedni. Výkon hráčov vystihuje výsledná známka (stupnica 1-10) a dopĺňa krátky komentár. Agentúra SITA ho prináša s drobnými úpravami.


NEMECKO

*Jens Lehmann (brankár) - známka 8: "Iba vďaka nemu Nemci neprehrali väčším rozdielom. Predviedol viacero výborných zákrokov, Torresovmu gólu však zabrániť nemohol."
*Arne Friedrich (pravý obranca) - známka 4: "Na svojej pravej strane úplne sklamal, mal enormné problémy pri bránení technicky disponovaných a pohyblivých Španielov."
*Per Mertesacker (stopér) - známka 4: "Mertesacker celkom určite nie je jedným z najlepších stopérov nemeckej histórie. Torres mu robil veľa problémov a dokázal sa cez neho pravidelne presadzovať."
*Christoph Metzelder (stopér) - známka 5: "Vo finále sa trápil rovnako ako počas celého turnaja, bol súčasťou najhoršej nemeckej obrany od 40. rokov."
*Philipp Lahm (ľavý obranca) - známka 5: "Mal svetlé ofenzívne momenty, v obrannej činnosti však nepresvedčil a nepochopiteľne umožnil Španielom skórovať. Do druhej časti hry vinou zranenia nenastúpil."
*Bastian Schweinsteiger (pravý stredopoliar) - známka 6,5: "Jeden z najlepších Nemcov na ihrisku. Neunaviteľný bežec, jeho akcie mali myšlienku, ale centrami sa príliš nevyznamenal."
*Torsten Frings (defenzívny stredopoliar) - známka 6: "Mal sľubný štart, v druhom polčase sa však trápil a nevedel nájsť ideálne herné tempo."
*Thomas Hitzlsperger (stredopoliar) - známka 5: "Podal poctivý výkon, kvalitatívne však na Španielov nestačil a v 57. min striedal."
*Michael Ballack (stredopoliar, kapitán) - známka 6: "Jeho štart bol otázny a počas zápasu nevyzeral byť úplne fit. V druhom polčase však bol zo všetkých Nemcov najbližšie k vyrovnávaciemu gólu, jeho strela však do bránky nemierila."
*Lukas Podolski (krídelník, útočník) - známka 5,5: "Snažil sa, ale nedokázal sa presadiť. Počas turnaja podával výborné a stabilné výkony, nedeľa ho však nezastihla v ideálnej pohode."
*Miroslav Klose (útočník) - známka 6: "V prvých 15 minútach vynikajúci, mohol streliť úvodný gól stretnutia. Neskôr sa však vytratil."

Marcell Jansen (obranca, v 46. min striedal Lahma) - známka 5: "Po prvom polčase vystriedal svojho spoluhráča z Bayernu Lahma, podal však ešte horší výkon ako on."
Kevin Kuranyi (útočník, v 58. min striedal Hitzlspergera) - známka 5,5: "Nastúpil, aby zvýšil ofenzívny potenciál Nemecka, pre španielsku obranu však nepredstavoval ani najmenší problém."
Mario Gómez (útočník, v 79. min striedal Kloseho) - známka 5,5: "Podobné hodnotenie ako Kuranyi. Nedarilo sa mu v nedeľu rovnako ako počas celého turnaja."


ŠPANIELSKO
*Iker Casillas (brankár) - známka 7: "Nemal veľa práce, ale pôsobil sebaisto."
*Sergio Ramos (pravý obranca) - známka 6,5: "Začal nervózne a jeho vinou sa vedenia mohli ujať Nemci, postupne sa však zlepšil a v závere mohol poistiť víťazstvo Španielov."
*Carlos Marchena (stopér) - známka 7: "V strede obrany podal solídny výkon. Pred turnajom ho mnohí považovali za slabinu španielskeho tímu, kritikov však presvedčil o svojich kvalitách."
*Carles Puyol (stopér) - známka 6,5: "Opäť preukázal svoje vodcovské kvality, nebol však neomylný ako proti Taliansku a Rusku."
*Paul Capdevila (ľavý obranca) - známka 6: "V úvodných minútach druhého polčasu mal trochu problémy so Schweinsteigerom, celkovo však hral dobre."
*Marcos Senna (defenzívny stredopoliar) -známka 9: "Takýto typ hráč Španielom v ostatných rokoch chýbal. Vo všetkých zápasoch podal výkon nad očakávania, kandidát na najlepšieho hráča šampionátu."
*Andrés Iniesta (pravý stredopoliar) - známka 8: "Energický a kreatívny výkon, neustále Nemcom spôsoboval problémy. Pravdepodobne jeho najlepší výkon na turnaji."
*Xavi Hernández (stredopoliar) - známka 9: "Predviedol svoje ofenzívne kvality tvorcu hry. Rozdiel medzi ním a nemeckými stredopoliarmi bol enormný."
*Cesc Fabregas (stredopoliar) - známka 6: "Prispel k tímovému ofenzívnemu predstaveniu, nedeľa však nebola jeho dňom - spoluhráči zo stredovej formácie ho zatienili."
*David Silva (ľavý stredopoliar) - známka 7,5: "Bol jedným z najlepších mladíkov na majstrovstvách Európy. Výborne menil strany a komplikoval život nemeckým zadákom. Po incidente s Podolskim mohol predčasne putovať pod sprchy."
*Fernando Torres (útočník, autor víťazného gólu) - známka 8: "Svoju úlohu zvládol perfektne. Pohybom a nápadmi spôsoboval nemeckej obrane bolesti hlavy. Vsietil víťazný gól a mal aj ďalšie šance."

Xabi Alosno (defenzívny stredopoliar, v 64. min striedal Fabregasa) - známka 7: "Pomohol zadusiť nemecké nádeje už v zárodku."
Santi Cazorla (stredopoliar, v 66. min striedal Silvu) - známka 6,5: "Po príchode na ihrisko perfektne zapadol."
Dani Güiza (útočník, v 78. min striedal Torresa) - známka 6,5: "Osvedčil sa ako striedajúci hráč, v závere pripravil šancu pre Sennu."

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hráčom ME 2008 Španiel Xavi Hernández
<< predchádzajúci článok
Rangers ponúkli Jaromírovi Jágrovi zmluvu na 6 miliónov USD