18. mája 2014

Sagan trimfoval v 7. etape Okolo Kalifornie

Peter Sagan v cieli po trimfe v 7. etape Okolo Kalifornie.

Peter Sagan v cieli po trimfe v 7. etape Okolo Kalifornie. Foto: TASR/AP
Pasadena 18. mája (TASR) - Slovenský cyklista Peter Sagan sa stal víťazom predposlednej etapy na pretekoch Okolo Kalifornie. V siedmej etape, ktorá viedla zo St. Clarity a vyvrcholila tromi mestskými okruhmi v Pasadene (142,8 km), vyhral Sagan záverečný skupinový špurt pred Nórom Thorom Hushovdom a urobil výrazný krok k zisku zeleného dresu.

Hushovd síce vyrazil do poslednej zákruty na prvom mieste, ale Slovák vo farbách tímu Cannondale predviedol špurt, na ktorý nórsky veterán nedokázal vôbec reagovať. Tretí dorazil talentovaný Danny van Poppel. "Som nesmierne šťastný z toho, že som vyhral, pretože som finišman a to je moja práca. Dnes sme odviedli veľmi kvalitnú prácu, Je to veľmi dôležité víťazstvo pre mňa ja pre tím, pretože od prvej etapy sa pohybujem vpredu a doteraz z toho bolo štvrté a druhé miesto. A to nebolo dobré, takže konečne," uviedol pre portál cyclingnews Sagan, ktorý vyhral na pretekoch Okolo Kalifornie už 11 etáp a celkovo sa dostal na métu 60 profesionálnych víťazstiev.

Všetci favoriti prišli do cieľa v rovnakom čase ako víťaz, takže pred poslednou etapou sa poradie v celkovej klasifikácii nezmenilo. Prvú priečku si tak zatiaľ drží Brit Bradley Wiggins, a ak sa v záverečnej rovinatej etape nič nestane, bude sa tešiť z celkového víťazstva. Ďalší Slovák Martin Velits (Omega Pharma - Quick-Step) dorazil do cieľa so stratou necelých trinásť minút na 104. mieste.