Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. novembra 2017

Schwarzenegger v Bonne vyzval aktivistov na zmenu prístupuFilmová hviezda a bývalý guvernér Kalifornie Arnold Schwarzenegger počas príchodu na Svetovú klimatickú konferenciu v nemeckom Bonne 12. novembra 2017.Zdieľať
Filmová hviezda a bývalý guvernér Kalifornie Arnold Schwarzenegger počas príchodu na Svetovú klimatickú konferenciu v nemeckom Bonne 12. novembra 2017. Foto: TASR/AP
Bonn 13. novembra (TASR) - Bývalý guvernér amerického štátu Kalifornia Arnold Schwarzenegger požiadal aktivistov v oblasti životného prostredia, aby svoju pozornosť sústredili na zdravotné riziká plynúce zo znečistenia vody a ovzdušia, informovala agentúra AP.


Schwarzenegger vystúpil v nedeľu na klimatickej konferencii v nemeckom Bonne, kde o spôsobe implementácie parížskej klimatickej dohody rokujú diplomati a delegácie z celého sveta.

"Treba sa prebrať a hovoriť o tom, čo je naozaj dôležité: v dôsledku znečistenia zomiera denne 25.000 ľudí." Schwarzenegger kritizoval environmentálnu komunitu, pretože podľa neho je neefektívne, keď svoju agendu upriamuje iba na globálne otepľovanie.

Témy nárastu hladiny oceánov alebo teploty o dva stupne Celzia podľa neho ľudia natoľko nereflektujú. Vhodnejšie by bolo upriamovať pozornosť na konkrétne problémy, ako "koľko ľudí má rakovinou alebo detí astmu".

Medzinárodná konferencia Organizácie Spojených národov v Bonne vstupuje do druhého, rozhodujúceho týždňa. Konferencia, na ktorej by sa malo zúčastniť celkove 25.000 ľudí z takmer 200 krajín sveta, potrvá do piatka 17. novembra.

Od stredy sa bude v Bonne rokovať na úrovni ministrov a následne tam očakávajú i francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona či nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rumuni protestovali v mestách proti zvýšeniu sociálnych odvodov
<< predchádzajúci článok
VIDEO: ZEMETRASENIE v Iráne si vyžiadalo 140 životov a 1000 zranených

Schwarzenegger v Bonne vyzval aktivistov na zmenu prístupu - diskusné fórum čitateľov