Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. apríla 2009

Šéf polície v Rusku strieľal v supermarketeŠéf polície v jednom z moskovských okrskov začal v noci z nedele na pondelok strieľať na ľudí v supermarkete. Zabil pritom troch ľudí a zranil sedem ďalších, z toho štyroch vážne, informovali ruskí ...Zdieľať
MOSKVA 27. apríla (WEBNOVINY) - Šéf polície v jednom z moskovských okrskov začal v noci z nedele na pondelok strieľať na ľudí v supermarkete. Zabil pritom troch ľudí a zranil sedem ďalších, z toho štyroch vážne, informovali ruskí vyšetrovatelia. Denis Jevsjukov, ktorý šéfuje policajnému oddeleniu na juhu Moskvy, spustil paľbu krátko po polnoci. Zatkli ho až po tom, ako zavraždil vodiča na jednej z moskovských ulíc, pokladníka v supermarkete a jedného zákazníka.


Jevsjukov, ktorého nedávno opustila žena, skončil svoju pravidelnú službu v nedeľu večer a namieril si to do supermarketu. V tom čase bol už oblečený do civilu a cez plece mal prehodenú časť uniformy. Jevsjukov zastrelil neznámeho vodiča zbraňou, ktorú mal podľa ruských tlačových agentúr v ilegálnej držbe. Následne vstúpil do supermarketu, zastrelil tamojšieho pokladníka, náhodného okoloidúceho a vystrelil aj na najmenej sedem ďalších ľudí. Agentúry uviedli, že štyroch Rusov vo veku od 19 do 23 rokov previezli do nemocnice so zraneniami hlavy.

Ruská televízna stanica NTV informovala, že zamestnanci supermarketu aktivovali ešte počas Jevsjukovej streľby tichý alarm. Privolaný policajt, na ktorého sa pokúsil útočník takisto vystreliť, ho následne odzbrojil a zatkol.

SITA_AP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Autosalón 2009 navštívilo viac ako 180 tis. návštevníkov
<< predchádzajúci článok
V kolkovej afére vyniesli rozsudky

Šéf polície v Rusku strieľal v supermarkete - diskusné fórum čitateľov